У Краєзнавчому музеї висадили дві магнолії

Сьогодні дендропарк Полтавського Краєзнавчого музею поповнився двома цінними магноліями. Саджанці рослин замовили зі Львову. Чим же особливі сорти «немісцевих красунь» та як вони адаптуються на полтавських землях, дізнавалася Іванна Бурлака.

Для Краєзнавчого музею сьогодні – визначна подія. На його території висаджують два унікальних для Полтавщини сорти магнолії: магнолія зірчаста (сорт «Королівська зірка») і магнолія Суланжа (сорт «Чорний тюльпан»). Як зазначає Катерина Бабіч, це є гарним стартом для комплексного планування ландшафтної території музею, адже в майбутньому тут планують посадити цілу колекцію магнолій. 

Катерина Бабіч, заступниця директора з розвитку та утримання Полтавського Краєзнавчого музею ім.В.Кричевського

- Важливим є момент, що кожен екземпляр має свій екзотичний характер. Він висаджується з ідеєю проведення по ньому екскурсійного ходу. Ми зараз стоїмо у віддаленій частині двору, куди не завжди доходить турист, тому ми вже починаємо розвивати і цю територію.

Меценатом такого вкладу в дендрологічний парк музею став місцевий підприємець Артур Кобзар. Для нього це перший соціальний проєкт такого формату. Ці магнолії він присвятив своїй дружині та доньці.

Артур Кобзар, підприємець

- Щодо магнолій, консультувався з Катериною Бабіч. Я з нею давно товаришую, і ми давно знайомі. Я завжди підтримую її в усіх її проектах і максимально докладаюся. Вона сказала: магнолії – це чудово. Я погуглив, подивився, що це гарні дерева, які згодом будуть прикрашати двір Краєзнавчого музею.

Співробітники музею розповідають, що сам рід магнолій дуже давній. Він був відомий ще 140 млн років тому, коли на планеті жили динозаври. Зараз екзотична рослина більше поширена у Північній і Центральній Америці, а також у Середній Азії. До нашої місцини ці рослини вже акліматизувалися, і в майбутньому можуть вирости до 5 метрів.

Олена Шиян, науковий співробітник відділу природи Полтавського Краєзнавчого музею ім.В.Кричевського

- Сорти досить гарні, вони є ранньоквітучими, тобто, спочатку розквітають квітки, а потім, відповідно, з’являються їх листки. Ми можемо спостерігати, що магнолія зірчаста, яка має досить гарні зірчасті квітки, уже квітує. Цьому саджанцю вік десь 10 років. Саджанцю магнолії «Чорний тюльпан» десь 6 років, теж є вже 3 бруньки, які повинні заквітувати через певний час при настанні теплих умов.

Якщо температура буде сприятливою для магнолій, вони будуть квітнути від 2 до 4 тижнів. І незабаром у дворику Краєзнавчого музею з'явиться ще одна локація для фотосесій.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію