У Лубнах відзначили 110-річчя від Дня народження відомої вишивальниці Віри Роїк

Вишивки майстрині користуються неабияким успіхом. Її роботи експонуються у найвідоміших музеях світу, та не забувають про вишивальницю і на її батьківщині.

Пам’ять своєї знаменитої землячки лубенці вшанували, поклавши квіти до меморіальної дошки на честь мисткині. Знаходиться вона на будинку по вулиці Пушкіна, де Віра Роїк жила упродовж 1927-1944 років. А згодом часто приїжджала на свою батьківщину.

Тамара Дяченко, старший науковий співробітник Лубенського краєзнавчого музею ім.Гната Стеллецького

- Вона не один раз приїжджала до нас, у наші Лубни. І великим щастям було спілкуватися із нею, слухати її спогади. Вона мала дуже гарну пам’ять, крім того, що мала гострий зір і вишивала без окулярів. Вона дуже багато розповідала цікавого. Про це можна прочитати у книзі спогадів.

Почесна громадянка Лубен, Кобеляк, Сімферополя, Герой України, член Національних спілок художників та майстрів народного мистецтва України Віра Сергіївна Роїк прожила 99 років – із 1911 по 2010-й. Вони були насичені спілкуванням із людьми, творчістю та любов’ю.

Тамара Дяченко, старший науковий співробітник Лубенського краєзнавчого музею ім.Гната Стеллецького

- Ми гордимося, що вона народилася саме у наших Лубнах. Вона завжди любила наші Лубни, тому що тут пройшли найкращі роки її молодості. Тут вона вперше взяла у руки голку, почала вишивати. Вони трохи не дожила до 100 років – буквально півроку.

Загалом майстриня організувала 140 персональних виставок своїх творів «Український рушничок», в тому числі – у всіх обласних центрах України, а також у Росії, Німеччині, Болгарії, Польщі, Туреччині. Брала участь у 287 загальних художніх виставках в СРСР, України і за кордоном, у тому числі – в Бельгії, Франції, Угорщині, Італії, Монголії, США, Хорватії. Роботи Роїк зберігаються в 43 музеях різних країн світу. 

Світлана Васюк, заступник начальника управління культури та мистецтв 

- Це дуже неординарна людина, дуже цікава, дуже інтелігентна, творча, яка завжди зустрічала усіх із посмішкою. Спілкувалася із нашими майстринями народної творчості, допомагала у реалізації їхніх творчих планів і вишивок.

Лубенці пишаються своєю землячкою, хочуть, щоб і майбутні покоління не забували про неї.

Світлана Васюк, заступник начальника управління культури та мистецтв 

- Хочемо і надалі, щоб наша молодь знала про цю людину – Героя України, щоб і надалі пропагували її твори. Світла пам’ять Вірі Сергіївні. І нам її пам’ятати, любити, цінувати і продовжувати її справу.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію