Полтавський науковець став почесним професором польського університету

22 квітня під час урочистого засідання Сенату Білостоцького технологічного університету ректору Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», професору Володимиру Онищенку присвоєне звання Почесного професора. Це перше в історії Полтавської політехніки присвоєння почесного титулу від європейської академічної спільноти.

Титул почесного професора Білостоцького університету технологій присуджується ректором після обговорень із Сенатом університету діячам, пов’язаним з Білостоцькою політехнікою, які вплинули на створення сприятливих умов для його функціонування й розвитку і збагатили досягнення університету. Присудження титулу почесного професора - це форма подяки, яку виражає спільнота університету. За історію існування університету титул почесного професора Білостоцького університету технологій присуджувався 11 разів, з них двічі - професорам іноземних університетів.

Під час урочистого засідання Сенату колишній ректор Білостоцького технологічного університету, професор Лех Дженіс презентував досягнення Володимира Онищенка та історію плідної співпраці університетів в освітній та науковій сферах, впровадженні інновацій.

Як науковий керівник професор Володимир Онищенко підготував фахівців, які здобули наукові ступені з технічних наук (цивільної інженерії) та економіки (за спеціальністю економіка бізнесу). Він є автором 26 монографій, більш ніж 250 наукових публікацій, а також 15 патентів. Він очолює потужну наукову школу, також є автором 15 підручників і науковим керівником 5 докторських дисертацій та 30 дисертацій на здобуття вченого ступеню кандидата наук. За вклад у розвиток науки професор Володимир Онищенко отримав Державну премію України у галузі науки і техніки і почесне звання «Відмінник освіти».

Саме ректор Володимир Онищенко ініціював підписання договору в рамках співпраці між українським та польським університетами, включаючи Білостоцьку політехніку. Угода була підписана у 2014, під час українсько-Польського форуму «Технічна освіта для майбутнього Європи», де зустрілися ректори вищих технічних закладів освіти України та ректори польських технічних університетів. 

Ректорка Білостоцького технологічного університету Марта Косіор-Казберук виконала почесну місію, зачитала рішення про присвоєння почесного звання, продемонструвала диплом, засвідчений її підписом і подякувала за прийняття відзнаки.

Хор Білостоцького технологічного університету вітав іноземних науковців виконанням творів рідною мовою для кожного з нових почесних професорів і на честь Володимира Онищенка заспівали легендарну щедрівку українського композитора Миколи Леонтовича.

Володимир Онищенко, ректор Національного університету «Полтавська політехніка ім.Ю.Кондратюка»

- Отримання звання почесного професора Білостоцької політехніки - це в першу чергу заслуга усього педагогічного колективу, студентського колективу, який майже протягом 10 років реалізовував підписану угоду про співробітництво, наповнюючи її конкретними справами. Надзвичайно приємно, що під час обмінів студентами, тоюто реалізуючи мобільність студентів, наші студенти показали вискови рівень володіння і іноземною мовою, і високий рівень знань за тими фахами, за якими вони навчаються.

З 2017 року у Полтавській політехніці діє Українсько-польський центр, де проводяться мовні курси для всіх бажаючих опанувати польську мову як другу іноземну або стати учасниками міжнародних програм обміну.

Студенти мають можливість навчатися за програмами «подвійного диплому» – Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» має  з Білостоцькою політехнікою спільні магістерські програми за напрямками: цивільна інженерія, менеджмент, економіка, бізнес-адміністрування.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію