Спільноті Анонімних Алкоголіків Полтавщини виповнилося 25 років

Днями виповнилося 25 років спільноті Анонімних Алкоголіків Полтавщини. Колишні пияки тепер не тільки самі залишаються тверезими, а й допомагають іншим кинути пити. Досвідом здорового способу життя діляться під час зібрань груп взаємодопомоги. Вони існують у Полтаві, Кременчуці, Лубнах, Чутовому, інших населених пунктах області. До речі, Український Центр Обслуговування цього товариства теж знаходиться у Полтаві. Детальніше про спільноту Анонімних Алкоголіків – у наступному сюжеті.

У 30-х роках минулого століття рух Анонімних Алкоголіків з’явився у США. Біржовий маклер Білл і лікар Боб були пияками, яким медицина не допомагала. Не зважаючи ні на що, вони продовжували пити. Врешті, поспілкувавшись один із одним, зрозуміли, що таким чином зможуть утримуватися від спиртного. Згодом до них стали приєднуватися інші пияки, які просто ділилися власним досвідом тверезості. І нині ця спільнота є досить багаточисельною.

Анатолій Васевич, кореспондент

- У світі налічується 2,5 мільйона анонімних алкоголіків. Вони збираються у групи у 180 країнах світу. В Україні діє близько 140 груп, на Полтавщині - близько 20-ти.

У Полтаві перша група з’явилася у квітні 1996 року. Її ефективність довів той факт, що досить скоро у різних куточках міста стали з’являтися нові зібрання алкоголіків, які бажають кинути пити.

Андрій, член спільноти Анонімних Алкоголіків

- У Полтаві існують групи у кожному районі по дві точно. І вже існують спеціалізовані групи. Наприклад, жіночі групи, які діють при медичному закладі, групи у закритих тюрмах на сьогоднішній час. Локдаун і карантин досить сильно перевів Спільноту в Інтернет-мережу.

Сам Андрій не вживає спиртного майже 18 років. Розповідає: пити почав у 17-ть. У 23 перший раз лікувався. Потім ще 10 років шукав методи, які б допомогли зупинити потяг до спиртного. Але всі спроби виявилися марними. 

Андрій, член спільноти Анонімних Алкоголіків

- Колись на запитання лікаря: потяг ми вам збили. Кажу: ні, я як прийшов із бажанням пити - так і виходжу. Тоді він каже: медицина у вашому випадку безсила. Мені було дуже прикро, тому що це був смертний вирок.

Життя Андрія змінилося, коли став відвідувати зібрання Анонімних Алкоголіків. Переконує: страх відступив, потяг до спиртного теж, зараз ставиться до оковитої байдуже.

Андрій, член спільноти Анонімних Алкоголіків

- У спільноті перше, що я відчув, це була атмосфера перемоги. Тому що я бачив людей, які місяці і роки не вживали. А інше - вони мені дали знання і навички, як вести тверезий спосіб життя.

Ще одна моя співрозмовниця Олена не п'є два роки. Вживати алкоголь почала пізно. Але швидко потрапила у його тенета.

Олена, член сіпльноти Анонімних Алкоголіків

- Я почала пити алкоголь після 30-ти. Так як психологічно я не могла впоратися зі своїми проблеми. Відповідно, коли вже побачили це мої рідні - вони мені запропонували звернутися до анонімних алкоголіків. Мені групи сподобалися із першого ж разу.

Голова ГО «УЦО Анонімних Алкоголіків України» Сергій, який у минулому теж зловживав спиртним, а нині майже 10 років залишається тверезим, поділився, що членами спільноти є люди різних професій, уподобань та майнових статків - від безхатька і колишнього засудженого - до професора й бізнесмена.

Сергій, голова ГО «УЦО Анонімних Алкоголіків України»

- Багато різних людей є. Є медпрацівники, є юристи, є військові. Майже усі прошарки суспільства у нас представлені. І люди різного достатку. Будь-хто може стати членом Анонімних Алкоголіків.

Анонімні алкоголіки, з якими я спілкувався, стверджують: тверезіти їм допомагає спілкування один із одним і програма, у якій вдало поєднано психологічні і духовні  аспекти. Вона допомагає розібратися зі своїми проблемами і надалі ефективно вирішувати їх, більше не ховаючись від труднощів у чарці.

Анатолій Васевич, кореспондент

- Програма «12 кроків» настільки ефективна, що нею, крім анонімних алкоголіків, користуються анонімні наркомани, ігромани і навіть сексоголіки.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію