Чи розпочнеться цього року ремонт картодрому «Лтава»?

Зараз в Україні залишилося лише три картодроми, де проводяться змагання Національного рівня з багатьох технічних видів спорту, таких як мотокрос, картинг, автоспорт. Це у Києві, Полтаві та у місті Кам’янськ на Дніпропетровщині. Але спортсмени найбільше полюбляють саме полтавський картодром «Лтава». За своїми характеристиками він вважається одним з найкращих на території України та колишнього СНД. Арену збудували на околиці міста 1988 року, і якщо траса довжиною 1050 метрів відповідає міжнародним стандартами та ще перебуває в досить пристойному стані, то трибуни картодрому, розраховані на дві з половиною тисячі глядачів, підтрибунні приміщення не ремонтувалися понад тридцять років. Але цього року, здається, «крига скресла». На ремонт споруд картодрому «Лтава» у Полтаві планують витратити понад 4,5 мільйони гривень із міського бюджету. Відповідний тендер оголосило комунальне управління капітального будівництва. На що витратять ці гроші, дізнавалися наші журналісти.

Ремонту потребує власне весь спорткомплекс, але зрозуміло, що коштів на все не вистачить, тож визначалися з найнеобхіднішим, розповідає його директор Віктор Черниш та згадує, як минулого року картодром «Лтава» планували відремонтувати у рамках програми «Бюджету участі». Проєкт реконструкції картодрому отримав майже 1 тисячу 800 голосів. Тоді на ремонт передбачалося мільйон 400 тисяч гривень. Але через пандемію коронавірусу гроші спрямували на боротьбу із захворюванням. Потім науковцями Полтавської політехніки була зроблена експертиза, визначилися з першочерговими роботами та розробили кошторис на понад 4,5 мільйони гривень. Тож директор сподівається, що гроші таки виділять.

Віктор Черниш, директор спортивно-технічного комплексу «Лтава»

- Я давно тут працюю. І скільки працюю, стільки сподіваюся, але так близько не підходили ні разу, я сподіваюся, що тепер ніщо не завадить.

Тендер на ремонт спортивно-технічного комплексу «Лтава» Управління капітального будівництва Полтавського міськвиконкому оголосило 19 квітня. Очікувану вартість робіт визначили на рівні 4,7 млн грн. За ці гроші планується, зокрема, облаштувати нові глядацькі місця.

Віктор Черниш, директор спортивно-технічного комплексу «Лтава»

- Рушиться залізобетон, от шість рядів знімаються, повністю покривається гідроізоляцією, і зверху бетонується, і замінюються лавочки, це на всій трибуні.

Окрім підлоги, в першу чергу треба зробити дах, показує директор.

Віктор Черниш, директор спортивно-технічного комплексу «Лтава»

- Бачите, колони, дах і просвіти, цей верх закривається, щоб не текло по стінах, і це теж протягом всіх трибун… Тут буде опускатися підлога, сходи поміняти, двері. І обидва входи точно так же. Давайте зайдемо всередину… оце в дощ протікає, бачите, що робиться.

Виділених коштів на все не вистачить, зазначає Віктор Черниш, тож підтрибунні приміщення співробітники картодрому планують підтримувати власними силами. А ось пішохідну зону з іншого боку трибун, як і підпорну стіну, що осипається, треба робити вже цього року. Завершити роботи планують до грудня. А от щодо самої траси, то на ній двічі таки проводили ремонтні роботи, але тут теж місцями треба перекласти покриття, говорить Віктор Черниш. За розрахунками спеціалістів, на повну заміну потрібно мінімум 15 мільйонів гривень. А перегони на картодромі «Лтава» триватимуть. Цьогоріч, наприклад, тут заплановано 21-е змагання в рамках Чемпіонату України з різних категорій технічних видів спорту. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію