Поводження з небезпечними відходами та їх правильна утилізація

Нещодавно великого резонансу набула новина про можливе будівництво цеху з утилізації та знешкодження небезпечних відходів, а саме – ртутних ламп, у селі Мачухи під Полтавою.

Тож у «Еколтаві» зазначають: зараз гарантування екологічної безпеки здається сумнівним для мешканців Мачух. Тому під час преконференції у відкритій розмові обговорювали плюси та мінуси побудови даного цеху на території Полтавщини. Відпрацьовані енергозберігаючі лампи, батарейки, акумулятори. Вони мають негативний вплив на навколишнє середовище та на організм людини. І їх варто правильно утилізовувати, а не викидати на смітник. Тож які є технології утилізації даних відходів і як наразі працює Екобус? 

Це і стало центром обговорення під час дискусії. Згадали і плюси та мінуси цеху з утилізації медичних відходів на території Полтавщини. Адже в період пандемії їх досить багато потрапляє на смітник. Хоча, згідно із законом, вся відповідальні щодо утилізації медичних відходів, – на установі, яка їх продукує.

Вікторія Кіреєва, директорка стратегічного розвитку ТОВ «Полекозахист»

- Наразі дійсно скоротиться логістичні витрати на перевезення цих відходів до найближчого утилізатора, де є матеріально-технічна база щодо видалення шляхом спалення цих відходів. Я вважаю, що на сьогодні в регіоні немає жодного підприємства з поводження з небезпечними відходами, в якого є матеріально-технічна база.

Кирило Косоуров, голова асоціації підприємств у сфері поводження з небезпечними відходами

- Те, що зараз є відеокремлене збирання у Полтаві, – це дуже добре. У нас є статистика по Обухову. Там тільки з'явилося обладнання для збирання ртутних ламп. Ми паралельно збираємо лампи з конвеєром сортування. Там наші партнери працюють, які вивозять тверді побутові відходи. Як тільки з'явилася інфраструктура і люди про це дізналися, то більше 75% ртутних ламп принесли саме в контейнери.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію