Як патріотична спільнота Полтави сприйняла наказ міського голови зняти прапори з Монументу Слави?

З монументу Слави у Корпусному саду знову зняли державний та червоно-чорний прапори. Це зробили офіційно за наказом міського голови. Як наразі налаштована патріотична спільнота Полтави – дивіться у сюжеті Іванни Бурлаки.

Цього року вже вдруге з Монументу Слави зняли прапори. Якщо вперше це робилося таємно, то тепер Олександр Мамай на своїй сторінці у Facebook зробив офіційне звернення.

Вчора я особисто дав розпорядження, щоб з Монументу Слави були зняті незаконно встановлені прапори.

Ця пам’ятка архітектури не для того, щоб «в зуби орлу ставити прапори».

Моя позиція категорична, скільки будуть розміщувати незаконно прапори, стільки будуть і зніматись!

Полтавські патріоти з цим рішенням категорично не згодні. Вони заявляють, що і надалі будуть повертати прапори на монумент.

Олександр Сороковий, ініціатор встановлення прапорів на монументі Слави

- Доки триває війна, доти і будуть символи патріотизму в центрі нашого міста. Тези залишаються незмінними і непохитними. Нагадуємо, що російсько-українська війна триває вже 8 рік. Так що ці прапори повинні бути для того, щоб ми шанували пам’ять загиблих захисників України, та підтримуємо тих, хто стримує пекло війни на Сході України. В центрі нашого міста зруйновані дві історичні будівлі, а міський голова займається тільки одним - прапорами зняття. Так що будемо поновлювати.

Депутат від партії «Свобода» Юрій Бублик теж не підтримує рішення Олександра Мамая. Він зазначає: краще було б замість того орла, символу слави «русского оружия», встановити український тризуб в колоссі із щоглами для двох прапорів: синьо-жовтого і революційного червоно-чорного.

Юрій Бублик, депутат VIII скликання Полтавської міської ради (ВО «Свобода»)

- На моє переконання, прапори потрібно повернути туди. Рішення міського голови є неправильним. Це рішення розколює суспільство, а міський голова має гуртувати суспільство. І робити це він має навколо гарних парків, скверів, якісних доріг, класної інфраструктури, якісного харчування в школах, в дитсадках. Ось навколо цього міський голова має загострювати увагу, бути флагманом цих позитивних процесів. А це я залишив би осторонь. Патріоти розмістили ті прапори, нехай вони і майорять до перемоги українців над Московією. А ця перемога буде обов’язкова.

Аби припинити циклічні діяння зі зніманням прапорів, ГО «Рух Полтавських громад» зареєстрували звернення до міського голови. В листі вони вимагають розглянути на найближчому засіданні виконавчого комітету питання про встановлення біля монумента Слави трьох флагштоків: з державним прапором України, червоно-чорним та прапором Полтави.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію