Мобільний додаток «Турбота» дозволяє знайти місце поховання

Кременчужанин розробив мобільний додаток «Турбота», який дозволяє знайти місце поховання рідних. Поки що він поширюється тільки на два міста. У майбутньому планується поширити цей додаток на всю Україну.

Уперше в Україні розроблено мобільний додаток, який дозволяє точно визначити місце поховання людини.

- Є додаток, є опис. Вибираємо область, вибираємо Кременчук.

Це – безкоштовний пошук поховань. Як розповів розробник Сергій Ковнір, було оцифровано місця поховання на найбільших кладовищах Кременчука і Горішніх Плавнів та створено мобільний додаток.

Сергій Ковнір, розробник мобільного додатку «Турбота»

- Ідея народилася рік тому. Поїхали на гробки, по Свіштовському кладовищу, ходили-бродили, і витратили півгодини на пошук одного із поховань. І у результаті його не знайшли – бродили, ходили по секторам. Це викликало легке роздратування. Тоді і виникла ця ідея.

Далі провели титанічну роботу, адже довелося пішки обійти місця поховань та переписати всі дані. Поки що мобільний додаток діє на два міста, але в планах – поступово охопити й інші регіони України.

Сергій Ковнір, розробник мобільного додатку «Турбота»

- Ми хочемо цей проєкт зробити всеукраїнським. Він просто зобов’язаний бути всеукраїнським, бо якщо регіональний - це дрібно і не цікаво. В іншому місті є родичі. А де, хто, на якому кладовищі поховані – невідомо. Це дозволяє людині знайти своїх родичів.

Загалом додаток безкоштовний. Розробник запевняє, що «Турботу» у мобільний легко завантажити через Google Play Маркет, чи App Store. Потрібно лише вбити прізвище померлого чи померлої, а також назву кладовища, і буде вказано шлях на сектор поховання чи безпосередньо до могили. Також через додаток можна буде замовити й додаткові послуги.

Сергій Ковнір, розробник мобільного додатку «Турбота»

- Додаткові послуги будуть – покласти квіти. Буде, ми не встигли допрацювати, панахида. Тобто, можна буде замовити панахиду по померлому, у залежності від віросповідання. Просто тут великий обсяг інформації треба пропрацювати, ми не встигли. І можна буде замовити встановлення пам’ятника.

Сергій Ковнір акцентує увагу, що дані для пошуку потрібно вводити на тій мові, на якій написано на пам’ятнику чи хресту. Запевняє: для покращення роботи цього мобільного додатку у нього ще вноситимуть і подальші зміни.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію