Чорнобиль – туристичне місце, що користується попитом

Туризм у Прип'ять. 35 років після трагедії, але сьогодні слово Чорнобиль вживають не лише, як місце, де відбувся вибух. Місце стало однією з відомих туристичних локацій. Сюди їдуть і з-за кордону, і українці, а локації з Прип'яті потрапляють до комп'ютерних ігор. Чим наразі є Прип'ять, з'ясовувала Анна Ружін.

Набільше туристів у Чорнобильській зоні було зафіксовано у 2019 після виходу серіалу «CHERNOBYL» компанії НВО. 

Чорнобильську зону станом на жовтень 2019 від початку року вже відвідали 107 000 осіб. 

Найбільше відвідувачів приїздять із-за кордону – майже 80%. Країни-рекордсмени: Велика Британія – 15738, Польща – 9378, Німеччина – 7826, США – 5580, Чехія – 4063 туриста. Із України загалом зону відвідали 22468 осіб. 

Але й досі попит на екскурсії є, особливо – перед річницею. Микита також нещодавно побував у Зоні відчуження. Їздив екскурсійним автобусним туром з Києва. Все офіційно, через пропускний пункт. Екскурсія була одноденна, з гідом обходили усі популярні місця, які згадуються у фільмах та розповідях. На початку, звісно, інструктаж: що можна, а що заборонено.

Микита Бідний, відвідав Зону відчуження 

- Єдине, що говорили, що зараз не можна заходити в будинки в Прип'яті, бо вже обвалилася будівля школи. Там декілька прогонів упало. І не можна там знімати і фотографувати на деяких об'єктах. Це на діючих і з проєктом укриття.

За день отримали безліч емоцій та фото на згадку. Не зважаючи на ризик, поїздкою задоволений. Хлопець додає: туди варто поїхати. 

Анна Шендрик – керівниця турфірми. Каже: також їздять до Зони відчуження. Напередодні річниці її відвідували також. Серед охочих – багато людей, адже щодо екскурсійного візиту до Прип'яті думки розділяються: одні хочуть, інші ж говорять, що це дуже шкідливо.

Анна Шендрик, керівниця турфірми 

- Особливо для мене зона – це інший вимір. Як на мою думку, там повинен побувати кожен. Саме там ти розумієш весь масштаб трагедії і того, що там відбулося тоді, в квітні 1986 року, бо ми досить часто про Чорнобиль згадуємо раз в рік.

Але про це варто пам'ятати, адже це трагедія, про яку знає весь світ. І безліч уже тих, хто побував на цій землі після подій 1986. 

До Чорнобильської зони розробили різноманітні маршрути:

- велосипедний;

- на човнах;

- авіармаршрут;

- тур за серіалом «CHERNOBYL» НВО

Крім цього, автобусами возять екскурсійні тури, а деякі туристи туди їдуть самі – нелегально

Офіційно до Зони відчуження можна потрапити через пропускний пункт і дотримуватися основних вимог. Одяг на туристах має бути закритим, як і взуття. Звісно, має бути офіційна перепустка, яку оформлюють до поїздки в адміністрації Зони відчуження. 

Охорона перевіряє ці документи, без них в'їзд заборонений. Гід, екскурсовод теж повинен мати відповідні документи. 

Анна Шендрик, керівниця турфірми 

- А це теж є окремо акредитовані гіди, які мають право здійснювати екскурсійні тури по Чорнобильській Зоні відчуження, вони вже супроводжують, бо є певні маршрути, де можна бувати туристам і де немає небезпеки для їх життя і здоров'я, де радіаційний фон у межах дозволеного, тому, відповідно, у супроводі гіда відбувається далі екскурсія.

А для тих, хто хоче помандрувати до Прип'яті, але боїться радіації, є інший формат – онлайн. З'явився офіційний додаток з доповненою реальністю, яка дозволяє кожному оживити історію Чорнобиля.

Відомі пам’ятки Зони відчуження — Колесо Огляду чи РЛС Дуга. Їх можна роздивитись просто у себе вдома. Задля цього команда додатку провела оцифрування 10 унікальних об’єктів та локацій Зони відчуження та 40 годин клопіткої роботи лазерними сканерами. Цією функцією розробники подарували діджитал життя пам'яткам, які переживають суттєві природні руйнування, а користувачам надали безпечний та безкоштовний доступ до найпопулярніших туристичних точок Зони відчуження. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію