У Кременчуці вшанували жертв ЧАЕС

Сьогодні у Кременчуці, біля пам'ятного знаку «Дзвони Чорнобиля», вшанували жертв Чорнобильської АЕС і віддали шану ліквідаторам. Квіти лягли до обеліску як пам’ять про тих, хто не жалкував свого здоров’я і життя, рятуючи Україну і світ від Чорнобильського лиха.

Понад 2 тисяч 700 кременчужан були задіяні на ліквідації аварії на ЧАЕС. Саме їх зусиллями зведено понад 229 кілометрів огорожі у Зоні відчуження, понад 200 кілометрів доріг. Випускники льотного училища теж потрапили у найгарячіше місце – скидали з вертольотів пісок на палаючий реактор. У перші роки в Кременчуці налічувалось 5 тисяч чорнобильців: ліквідаторів, переселенців із Зони відчуження. Зараз їх значно менше.

Валерій Більченко, екс-керівник Кременчуцького міськрайонного відділення ГО «Союз Чорнобиль Україна»

- Більше 800 чоловік у нас уже немає у Кременчуці. Усі ми перехворіли малою променевою хворобою. Серцеві захворювання, шлунково-кишкові – усі-всі, в кого щось слабеньке – перехворіли всі.

У 1986-му чимало людей ліквідовувати аварію на ЧАЕС поїхали добровольцями. Серед них – нинішній голова громадської організації «Чорнобильсько-Афганський Союз» Володимир Павлов.

Володимир Павлов, голова ГО «Чорнобильсько-Афганський Союз»

- Добровільно поїхав туди. Треба було Україну рятувати. Командир бойової машини. Рівно місяць на реакторі. 9 годин знаходився на реакторі зі своєю командою. Прилад показував 200 рентген.

А кременчужанин Анатолій Рева до Чорнобиля потрапив 23-річним. Розповідає: доводилося виконувати чимало різної небезпечної роботи. 

Анатолій Рева, учасник ліквідації аварії на ЧАЕС

- Слава Богу, по цей день іще живий. Дуже багатьох немає, хто хворіє дуже сильно – якось так. Це дуже трагічна дата, дуже трагічна. Це нагадує війну 41 року. Дуже людей багато переселилося із Прип’яті, із зон безумовного відселення. Це – горе для людей, яке відгукується і по цей день.

Під час мітингу пролунали «Дзвони Чорнобиля», а до підніжжя пам’ятного знаку лягли квіти.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію