«U-LEAD з Європою» – програма, яка допомагає новоствореним громадам розвиватися

Так у минулому році було оголошено конкурс на допомогу в розробці власної Стратегії розвитку. І серед переможців обрали дві громади з Полтавської області – Диканську та Нехворощанську. Більше про це – у сюжеті Євгенії Манич.

Стратегічне планування розвитку громад - це систематичний процес ухвалення рішень, сфокусований на потребах громади, і має на меті вирішення їх найбільш актуальних проблем. 

Ірина Балибіна, керівниця Полтавського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою»

- На наш погляд, цінність і значимість для громади такої роботи, крім створення безпосередньо самої Стратегії розвитку, якісного, корисного і ефективного документу-дороговказу, є унікальною можливістю згуртувати професійну та вмотивовану команду однодумців, робочу групу. Не диванних філософів, а тих, хто дійсно вболіває за майбутнє громади.

Під час вибору переможців для експертного супроводу Програмою «U-LEAD з Європою» були вивчені всі перспективні напрямки громади та як сільський голова комунікує з населенням. Перевагу віддали мотивованим громадам, які зацікавлені і готові до роботи у підготовці стратегії. Серед них - й Диканська.

Сергій Давиденко, Диканський селищний голова 

- В рамках конкурсного відбору серед 200-т громад отримали технічний супровід розробки цього документу від програми «U-LEAD з Європою». В рамках програми створили робочу групу з представників виконавчого комітету, представників депутатів, представників бізнесу, громадських, релігійних та молодіжних організацій.

Для того, аби розробити детальний план стратегії, в громаді знайшли всі статистичні дані, провели опитування, яке дає право моделювати майбутнє громади.

Олексій Івженко, начальник відділу економічного розвитку Диканської селищної ради 

- В рамках розробки стратегії у нас буде близько чотирьох цілей розвитку громади. Базові, головні. Одне з них є створення умов для розвитку інфраструктури, окрім того, є забезпечення і можливості для створення робочих місць. Це може бути і самозайнятість населення, це може бути мікропідприємство.

Як зазначають у Диканській громаді, Програма «U-LEAD з Європою» - це можливість для органів місцевого самоврядування мати постійну експертну підтримку з розвитку ТГ.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію