Нацгвардія охороняє та обороняє Чорнобильську АЕС

Понад 18 тисяч військовослужбовців тодішніх внутрішніх військ взяли участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. У взаємодії з працівниками міліції внутрішні війська забезпечували охорону не лише самої станції, але і житлових будинків, магазинів та інших об'єктів, що лишилися після евакуації населення. Анна Ружін – далі.

Ліквідатори катастрофи розповідають, що добре пам’ятають весну 1986 року. Забути таке неможливо. За їхніми словами, тоді ще ніхто не розумів масштабу загрози для здоров’я людства. Її наслідки і дотепер відчутні сучасникам.

Начальник служби фізичного захисту Державного спеціалізованого підприємства ЧАЕС Олександр Парев додає, що військова частина НГУ є невід’ємною складовою фізичного захисту. Станом на сьогодні не було незаконних проникнень на територію об’єкту, що під охороною, – тобто, підрозділ Нацгвардії виконує свої обов’язки, здійснюючи перепускний режим, охорону і забезпечуючи в цілому охорону об’єкту, зазначає Олександр. 

Олександр Парев, начальник служби фізичного захисту ДСП ЧАЕС 

- Чим далі від аварії – фон зменшується, кінцева мета – перевести в екологічно-безпечний фон як енергоблок, який знімається з експлуатації, так і об'єкт укриття.

Військова частина 3041 НГУ здійснює охорону Державного спеціалізованого підприємства ЧАЕС з моменту створення атомної електростанції, а також – охорону спецвантажів та оборону безпосередньо самої ЧАЕС, здійснюючи моніторинг поточної ситуації. Наразі підрозділи НГУ здійснюють охорону атомних електростанцій. 

Ігор Угольков, заступник начальника управління з охорони важливих державних об’єктів ГУ НГУ, полковник 

- А саме Запорізьку, Хмельницьку, Южно-Українську, Рівненську АЕС і Державного спеціалізованого підприємства ЧАЕС». В НГУ створені спеціальні комендатури, які здійснюють охорону ядерних установок – Харківський фізико-технічний інститут та Київський інститут ядерних досліджень.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію