25 квітня православні віряни відзначають Вербну неділю

В останню неділю перед Великоднем православні віряни відзначають велике двунадесяте свято – Вхід Господній до Єрусалиму, або Вербну неділю. Про звичаї, пов'язані із ним, – у сюжеті Анатолія Васевича.

Вербній неділі передує Лазарєва субота. Євангеліє детально описує, як Ісус зцілив уже померлого Лазаря, продемонструвавши людям свою Божественну природу.

Миколай Довганич, прессекретар Полтавської єпархії УПЦ, протоієрей

- Лазар уже був протягом чотирьох днів у гробі. І навіть уже почав у якійсь мірі тліти. Ісус Христос його воскрешає, всі дивуються і всі розуміють, що це не проста людина - це навіть не пророк. Це навіть не якась свята людина, а це - сам Бог.

Наступного дня Ісус Христос в’їхав до Єрусалиму на ослику. Зусібіч чулося: «Це - Ісус, пророк з Назарета Галилейського», Він викликав з гробу Лазаря і воскресив його з мертвих. Євангеліє розповідає: сліпі і каліки обступили Його у храмі, і Він їх усіх зцілив. Народ, бачачи чудеса Ісуса Христа, став ще більше славити Його. Навіть малі діти, які були у храмі, вигукували: «Осанна Сину Давидовому!».

Миколай Довганич, прессекретар Полтавської єпархії УПЦ, протоієрей

- Кожен із нас повинен у цей день підстелити йому одежі своєї душі, порадіти із ним, бо у Священному письмі говориться про те, якщо навіть люди замовкнуть, то каміння будуть прославляти Бога. Через те, якщо ми не будемо воздавати йому хвалу, то Господь влаштує, що йому інші дадуть хвалу.

Цього дня до храму люди приходять із вербою чи гілочками котиків. І там освячують їх.

Миколай Довганич, прессекретар Полтавської єпархії УПЦ, протоієрей

- І навіть у цей день є така добра традиція, що люди приходять у свої домівки і якби б’ють цією вербою. І говорять: не я б’ю, а верба б’є, за тиждень - Великдень. Бажають всілякого здоров’я, благополуччя тим, кого б’ють, і всяких гараздів і благ.

Вербна неділя вважається великим святом. Вірянам, які постяться, дозволяється вживати продукти із риби. Наступний же тиждень - останній перед Великоднем - знову строгий піст. Кожен його день уже нагадує про страждання Христа, його смерть і Воскресіння.

Миколай Довганич, прессекретар Полтавської єпархії УПЦ, протоієрей

- Ми переживаємо страждання разом із Христом, переживаємо його смерть. І радіємо із того, що він не тільки помер, але і воскрес із мертвих. І в цьому є основа християнської віри. І через те головним святом у Православній церкві, це є очікування Воскресіння Христового. І саме це свято Воскресіння.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію