Чи легко оформити дітей до полтавських дитячих садків?

Дитячий садок – це важливий етап в житті не тільки дитини, але і батьків. І підхід до вибору дошкільного закладу в кожній родині індивідуальний. Проте, через збільшення у місті новобудов частішають випадки нестачі дошкільних державних установ, а приватний заклад можуть собі дозволити не всі сім’ї. Яка наразі ситуація з дитсадками у Полтаві, дізнавалася Іванна Бурлака.

До нашої редакції звернувся Михайло Буколов – батько дворічної дитини, яку вони з дружиною довго не можуть влаштувати в Полтаві у державний дитячий садок за місцем проживання.

Михайло Буколов, полтавець

- В один ми пішли, і нам сказали, що садочок повністю переповнений. Туди діти можуть іти, якщо вони з 2021-2022 року народження. Тобто, це був не варіант. А на інший садочок ми подавали в електронному варіанті, щоб ставати на чергу, але нам прийшла відмова. Сказали, що ми до того садочку не відносимося, і взагалі він також переповнений.

Аби промоніторити загальну ситуацію по місту, ми запитали у соцмережах полтавських матусь: чи виникали у них труднощі з влаштуванням дитини до садочка. Майже усі написали, що завдяки електронній черзі проблем не було. 

- Були в електронній черзі, пішли рано, ще не було 2-х років, попросилися і нас взяли)

- Стали в эл.очередь на 2019 год, но так случилось что пошли на год раньше. Взяли без проблем в ясли.

- Стали на очередь и пошли в сад, все как обычно.

- Легко, через электронную очередь.

- Ми пішли легко і без проблем. Взносів ніяких не було, стали в електронну чергу, і пішли в садок коли і планували. І зараз дитина задоволена, в садочок ходить, і в принципі все добре.

- Без проблем. Після народження записались в електронну чергу на потрібний рік. Коли вирішили почати ходити - зателефонували і нас прийняли, сьогодні перший раз були. Все добре.

Олена Стрельник разом з командою науковців зробили велике загальнонаціональне дослідження стосовно станів дитячих садочків в Україні. Було опитано 1,5 тисячі матерів із різних регіонів. 

Олена Стрельник, доктор соціологічних наук

- Якщо подивитися на показник охоплення дітей дошкільного віку в дитячих садочках, то загалом показник в Полтавській області доволі пристойний – 70% ходять в дитсадки, порівняно з показником 58% загалом по Україні. Звичайно, що в містах ситуація краща, ніж в селах. Але питання в тому, що так, в принципі, дитину в дитячий садочок влаштувати начеб-то і не проблема, але треба ставати в чергу ледь не з народження. По-друге, дитину, звичайно, візьмуть в дитсадочок, але групи надзвичайно переповнені. Вихователькам важко працювати, тобто, дітей значно більше, ніж це передбачено нормами.

У Полтаві влаштувати дитину до державного садочка все ж реально. Якщо порівнювати з Київською областю, там оформити дитину набагато важче. 

Марина Томчук, мешканка передмістя Києва, мати 2 дітей дошкільного віку

- Ситуація напружена, тому що постійно з’являються нові житлові комплекси, розростаються, збільшується кількість молодих родин, дітей. Садочки не будуються. Наприклад, у Петропавлівській Борщагівці у нас лише 3 державних садочка. Потрапити нереально.

Марина розповіла: у жителів передмістя є можливість стати в електронну чергу до Києва, бо там ситуація з державними садочками краща. Але з’являються нові проблеми, оскільки щодня потрібно будити дитину раніше і вести до столичного садочка через затори, що виснажує і батьків, і дітей. Тому кожен «викручується», як може.

Марина Томчук, мешканка передмістя Києва, мати 2 дітей дошкільного віку

- У мене є старший син, якому 6 років. І ми 2 роки відходили до реєстратора нашої сільради, щоб взяли дитину в садочок. Так як групи вже були наповнені, нам відмовляли. Наступний рік іти в школу, а дитина так і не була в середовищі дітей. І я почала дзвонити до завідуючої одного садочка, іншого, щоб мене взяли на роботу, і разом зі мною дитину в старшу групу, бо така практика існує. Таким чином взяли і мою дитину в старшу групу, і зараз він відвідує садочок.

Іванна Бурлака, кореспондентка

- Якщо ви хочете оформити свою дитину в дошкільний державний навчальний заклад, подбайте про це заздалегідь. Зареєструйтеся в електронній черзі одразу після народження малюка.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію