До 30 червня в Україні продовжили карантин: що це означає?

Кабінет міністрів України продовжив режим надзвичайної ситуації, який запроваджували раніше через пандемію коронавірусу, до 30 червня. Щонайменше до цього часу діятиме й адаптивний карантин. Для регіонів це означає, що вони й надалі будуть поділятися на зелену, жовту, помаранчеву та червону зони, в залежності від епідеміологічної ситуації. Яка ситуація з карантином на Полтавщині, – у сюжеті Євгенії Манич.

Епідеміологічна ситуація в Україні залишається напруженою. Проте, як зазначив міністр охорони здоров’я Максим Степанов, Україна пройшла пік третьої хвилі коронавірусу. Разом з тим, в 12 регіонах, які перебувають на червоному рівні епіднебезпеки, ситуація залишається напруженою.

Максим Степанов, міністр охорони здоров’я 

- Ми знаходимося в третій хвилі коронавірусної хвороби. Ми всі бачимо, як важко і з якою кількістю випадків кожного дня ми стикаємося, але, в той же час, ми можемо констатувати, що ми пройшли пік захворюваності.

Через напруженість з коронавірусною інфекцією Уряд продовжив надзвичайний стан, а також адаптивний карантин. Денис Шмигаль зауважив: надзвичайна ситуація, насамперед, стосується органів державної влади та їхньої постійної готовності до протидії пандемії. У Полтавській області ситуація із захворюваністю стабілізується, проте, кожного дня фіксують понад 700 випадків інфекції. Це означає, що регіон залишається в червоній зоні. 

Юрій Курилко, заступник директора Департаменту охорони здоров'я ПОДА

- Не знизилась, а стабілізувалась. Щоб знизилась, потрібно нашим людям вести себе дещо по-іншому. Будемо відкрито говорити, що не всі виконують. А от стабілізувалося, це точно. Тобто, ми маємо практично, щоб не зглазити, я хочу вірити, що ми знаходимося на пікові, і цей пік ще протримається.

Цей пік захворюваності буде триматися доти, поки у людей не виробиться імунітет до хвороби. Також головним етапом у подоланні інфекції є вакцинація.  

Юрій Курилко, заступник директора Департаменту охорони здоров'я ПОДА

- Вакцина – єдиний шлях до зменшування захворювання і для того, аби її побороти. Ми вакцинували в нашій області, повністю використали AstraZeneca по одному разу, десь 19200 доз. Ми колимо поетапно зараз усі соціальні групи.

Також в області щеплення вакциною від компанії Pfizer отримало понад 800 осіб. Зараз активно щеплюють і вакциною CoronaVac. Однак, Юрій Курилко нагадав: карантинні заходи ніхто не відміняв.

Юрій Курилко, заступник директора Департаменту охорони здоров'я ПОДА

- Поки що ми в червоній зоні. Карантинні заходи залишаються ті, які й були. Це, відповідно, повинна бути робота або неробота транспорту, це масковий режим.

У Департаменті охорони здоров’я закликають бути особливо обачними під час травневих свят та Великодня і залишатися в ці дні вдома.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію