Провокативні борди під Полтавою викликали резонанс

Під Полтавою та в інших містах України з'явилася серія провокативних білбордів, на яких – двоє чоловіків в обіймах один одного та напис «Палії трави?». Така реклама викликала неабиякий резонанс в суспільстві. Чи відомий її замовник, дізнавалася Євгенія Манич.

Білборд про паліїв трави, де зображено двох чоловіків, які обіймаються, днями з’явився у центрі села Розсошенці. Вивісили плакат майже одразу після пожежі у мікрорайоні Левада. Після того, як фото потрапило до соцмереж, воно викликало дискусії. Одні підтримували таку ініціативу, інші ж – засуджували. Натомість, на подібні плакати, які з’явилися не тільки у Розсошенцях, а ще й у місті Дніпро, одразу відреагували представники ГО «KyivPride».

Оксана Солонська, медіакомунікаційна менеджерка ГО «KyivPride»

- Це гомофобні білборди, які не несуть нічого хорошого, окрім розпалювання ненависті до певної категорії груп людей в Україні, саме ЛГБТ+ спільноти. Звісно, це викликає негативну реакцію ЛГБТ+ спільноти, тому що порівняння з людьми, які роблять щось нехороше, двох чоловіків, які не роблять нічого поганого, і не несуть нікому загрози – це не є адекватна реакція, і це ненормально у нашому суспільстві.

Після бурхливого обговорення в соцмережах цього плакату його замінили – картинка стала більш розмитою. Як зауважила менеджерка ГО «KyivPride», зараз в Україні немає нормативного закону, який би міг покарати осіб за такі борди. 

Оксана Солонська, медіакомунікаційна менеджерка ГО «KyivPride»

- На жаль, у нас в законодавстві немає якихось конкретних моментів, до яких ми могли би звернутися, щоб захистити ЛГБТ+ спільноту, щоб людей покарали за це. І, наскільки я знаю, на тих білбордах немає ніяких контактних даних або інформації про замовників реклами і про виконавців цієї реклами.

Дійсно, на білборді немає інформації про замовника реклами, в якому вона накладі та хто виконав цю рекламу. 

Ольга, менеджер з продажу ТОВ «АУТДОР-ОНЛАЙН»

- Все, що є по Розсошенцям, усі місцеві оператори, вони не знають, чий це борд. І вони навіть не можуть надати, кажуть, що такий сюжет ніхто не розміщав, як ви запитували. Абсолютно немає ніякої інформації. Ми – рекламне агентство, ми співпрацюємо зі всіма власниками, ми не являємося власниками. У кожного рекламного агентства є поклейщики і бригади. Може, просто хтось із місцевих запропонував, може це самозахват.

Маркетологи ж зауважують: при створенні реклами потрібно розуміти, що ти нікого не образиш. І створювати її потрібно після детального вивчення, хто насправді є паліями сухостоїв. 

Тетяна Мироненко, власниця студії дизайну

- Якщо робити рекламу, то її потрібно створювати якісно, і щоб вона була приємна всім. Не тільки комусь особисто, вона не повинна нікого ображати. Тут зачеплені меньшинства, тут неправильно подана інформація. І ще, що саме цікаве, чому знак питання. В текстовій рекламі, палії трави? У нас запитують, чи у тих, хто на борді?

На противагу такій рекламі, фотограф Оксана Мала вирішила зробити свою власну серію фото, адже їй також не до вподоби те, що вона побачила на білборді. Вона говорить: ідея зі створення такої серії прийшла одразу, всі деталі та образ продумували разом зі своєю моделлю. 

Оксана Мала, фотограф

- Справа в тому, що я сама проживаю у мікрорайоні Левада. І мені прекрасно було видно цю пожежу. І я одна із перших, хто телефонував, щоб приїхала пожежна служба. І справа в тому, що потрібно замислитися не тільки про те, що була небезпека для життя людей або для їхнього майна. Для мене дуже важливо сама екологічна система. Дуже багато загинуло живого.

Ініціаторка проєкту говорить: й надалі планує розповсюджувати фото в соцмережі, щоб люди замислювалися над тим, що роблять, а не викликати незрозумілі асоціації, як це зробили білборди.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію