«Пане мер, допоможіть поховати бабусю!»

Із таким зверненням-надгробною табличкою прийшов під стіни мерії кременчужанин Ярослав Яценко. Днями померла його 85-річна родичка Євгенія Говрас. У столі замовлень комунального підприємства «Спецкомбінат ритуальних послуг» чоловіку спершу відмовили у прийомі заяви на поховання бабусі того дня, який він просив. Як далі розвивалися події – з’ясовували наші кременчуцькі колеги.

У столі замовлень комунального підприємства «Спецкомбінат ритуальних послуг» Ярославу Яценку спершу відмовили у прийомі заяви на поховання бабусі. Кременчужанину запропонували здійснити поховання на день пізніше. Однак, за його словами, на похорони вже їдуть родичі з інших міст і через карантинні обмеження перенести церемонію неможливо. Чоловік написав заяву, що зобов'язується довезти покійну власним транспортом та копати могилу своїми силами. Однак, відповіді не отримав. А тому із плакатом вийшов до стін міськради.

Ярослав Яценко, кременчужанин, у якого померла бабуся

- Допомогти у вирішенні проблеми, яка стосується поховання громадян України. Так як пан Стефаненко, який уже з січня є повноцінним керівником цього підприємства – Спеціалізованого комбінату ритуальних послуг, не вирішує питань, які виникають із похованням померлих, то я звертаюся до мера.

Чоловік таке ставлення до вирішення його проблеми назвав своєрідною помстою, адже є колишнім працівником комбінату ритуальних послуг. І, за його словами, засуджував деякі дії керівництва. Окрім походу до мерії, Ярослав Яценко написав і заяву до поліції.

Анна Васенко, пресофіцер Кременчуцького районного управління поліції

- Заяву зареєстровано до ЖЕО Кременчуцького районного управління поліції. Відповідно, проводиться перевірка, встановлюються всі обставини даного інциденту. Окрім того, вчора на місці працювала слідчо-оперативна група. Опитано представників комунального підприємства. Протягом доби слідчими буде прийнято процесуальне рішення.

Кременчужанин прийшов до мерії теж із заявою, щоб дозволили поховання померлої у день, на який запланували поминальні заходи.

- У нас термінове питання, я написав заяву. Скільки мені чекати?

- 30 календарних днів.

- А якщо треба поховати померлу бабусю?

- Якщо сьогодні ви здали звернення, то протягом 30 календарних днів, згідно із законом України «Про звернення громадян».

Про свою ситуацію кременчужанин розповів місцевому депутату Богдану Лазоренку. Той заяву Ярослава Яценка особисто відніс до приймальні міського голови. 

Богдан Лазоренко, депутат Кременчуцької міської ради 

- Є моменти, які ми просто, як люди, депутати, не розуміємо цієї процедури. Але насправді є регламентована процедура. І подобається нам, чи ні – маємо дотримуватися. Ми не можемо із вулиці силами родичів зібратися й організувати поховання, є закони України, є регламент цього.

Проблему врешті розв'язали. Вирішили, що покійну до кладовища привезуть власним транспортом. Родичі домовилися з іншим приватним підприємством про копання могили. Відтак, «Спецкомбінат ритуальних послуг» надав дозвіл здійснити поховання.

Стрічка новин