У Лубнах перевізники не виходять на маршрути

У зв’язку із «червоною» зоною, на Полтавщині громадський транспорт їздить суто у визначені години. Таке рішення прийняла Регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій у Полтавській області. У Лубнах перевізники скаржаться, що працювати у такому форматі їм дуже збитково. Вони намагалися порозумітися на нараді із представниками влади. Розбиралися у цій ситуації і мої лубенські колеги.

Перевізники розповідають: перед початком більш жорстких обмежень отримали на телефон повідомлення, як їм працювати надалі. Але детальніших роз’яснень, за їх словами, не було.

Дмитро Волик, лубенський перевізник

- Нас не зібрали у міській владі, не пояснили, не запитали. Тобто, ніхто не поцікавився нашою думкою, як ми можемо працювати у цій ситуації. Ввечері я телефонував на всі мені відомі телефони у міську раду – було все проігноровано. Тобто, хотів запитати і вияснити, як нам працювати.

Тож дехто із перевізників наступного дня взагалі не вийшов на маршрути. Дмитро Волик був серед них.

Дмитро Волик, лубенський перевізник

- На наступний день я не виїхав на маршрути. Я розумію, що мені треба дати водіям зарплату, заплатити податки. І, крім того, як виїдуть машини на лінію, треба забезпечити зарплату і медикам, і механікам, і слюсарям, і зварювальникам, і диспетчерам.

Любов Логвин, начальник відділу Лубенської РДА

- Зупинилися вони, у першу чергу, мотивуючи, що немає кого перевозити. Тобто, вони не отримують заробіток. Як немає пасажирів – немає за що заправитися і заплатити заробітну плату своїм працівникам. На цю хвилину перевізники нас не повідомили: виїжджають чи не виїжджають на маршрути. Про зміну свого режиму роботи вони повинні були повідомити письмово – вони нас не повідомили.

Аби розібратися у цій ситуації, відбулася спільна робоча нарада депутатської комісії по транспорту Лубенської міської ради, представників економічного і транспортного відділу міста і райдержадміністрації та міських і міжміських перевізників. Під час обговорення з'ясувалося, що чимало позаміських маршрутів нині взагалі працюють без укладених угод.

Віталій Крамаренко, депутат Лубенської міської ради, член транспортної комісії

- Представник Лубенської РДА повідомила, що сьогодні вони втратили контроль над районними перевезеннями. За законом вони сьогодні не проводять таких конкурсів. Частина договорів, які укладалися на так званих тимчасових умовах – вони вже вичерпали свою дію.

А тому із районними перевезеннями, стверджували учасники наради, час від час відбувається справжня вакханалія. У її результаті страждають люди.

Сергій Горшнєв, староста Мгарського старостату Лубенської ОТГ

- Учора було таке, що люди, які працюють у Лубнах, ішли пішки – із Мгаря на Лубни і назад. І так само із Вільшанки ідуть на Лубни. Деяких підвозять, а деяких – ні. Така склалася ситуація. І коли вона буде вирішена, відповіді особисто я на нараді не почув.

Володимир Остапенко, районний перевізник

- Буду чекати, доки не буде надана можливість економічно обґрунтовано працювати на цьому маршруті. На даний момент транспорт буде стояти, поки не буде якогось рішення, яке дозволить працювати.

Депутат Лубенської міськради Віталій Крамаренко каже: міська рада із незрозумілих причин не бере на себе відповідальність за організацію перевезень на території громади. Втім, вважає, безвихідних ситуацій не буває.

Віталій Крамаренко, депутат Лубенської міської ради, член транспортної комісії

- У випадку недосягнення згоди можливо використовувати шкільні автобуси для організації підвозу хоча б працівників критичної інфраструктури, залучати на тимчасових договорах інших перевізників для нерегулярних перевезень. Або залучати перевізників з інших міст або областей України.

Заступник міського голови Лубен Олег Соболєв запевнив: дана нарада, незважаючи на низку невирішених питань, усе ж мала результат.

Олег Соболєв, заступник Лубенського міського голови

- Досягнуто домовленості, що із завтрашнього дня вони відновлюють перевезення у режимі роботи із 6 годин годин ранку і до 10 годин ранку, і потім із 16 години дня до 19 години. Зараз ми знаходимося у «червоній» зоні. І всі перевезення виключно мають здійснюватися за спецперепустками.

Стрічка новин