Воювати чи здаватися: що думають українці про ескалацію конфлікту на Сході

Таке опитування провів Український інститут майбутнього за сприяння «Нью Імідж Маркетинг Груп». Так 6% опитаних зазначили, що практично «не вилазять» з новин на цю тему, 36% – відстежують такі новини декілька разів на день та 33% – один раз на день. Більше про основні цифри опитування – у наступному сюжеті.

Опитували мешканців України, крім тимчасово непідконтрольних територій частини Донецької та Луганської області, окупованої АР Крим. Обсяг вибірки: 1148 респондентів віком 18 років та старше. Дослідження проводили з 04 по 19 квітня 2021 року методом онлайн-опитування. Статистична похибка не перевищує 3,5%. 

Опитували за різними напрямками. Тож, як оцінюють ситуацію в державі українці.

На Сході України відбувається збройний конфлікт між Україною та Росією. Таку відповідь надали 64% респондентів. Респонденти з Заходу частіше за інших надавали дану відповідь 77%, зі Сходу та Півдня – рідше за інших по 47%.

Респонденти зі Сходу та Півдня дещо частіше за інших відмічали, що за їхньою особистою трактовкою, на Сході України відбувається збройний конфлікт між владою України і самопроголошеними республіками (Л/ДНР), які підтримує влада Росії, – 24% та 25% відповідно проти загального показника 17%.

Якщо уявити, що Росія введе війська в Україну, то яким може бути результат військових дій? 

Вадим Денисенко, виконавчий директор Українського інституту майбутнього 

- На першому місці – 31% вважає, що буде тривалий військовий конфлікт, у результаті якого Росія зазнає поразки. Тобто, третина українців вважає, що буде тривалий конфликт, де росіяни зазнають поразки. Ще 28% говорить про те, що буде тривалий військовий конфлікт, де Україна зазнає поразки.

Олександр Шульга, доктор соціологічних наук 

- Вчора ми чули і нашого гаранта, і нам постійно він про це згадував: закордон нам допоможе, і у разі ескалації будуть санкції. І нас не залишать сам на сам. От тому ми запитали громадян: чи вважаєте, що ці санкції, заходи щодо Росії будуть ефективними? І от ми бачимо, що думки сильно розділилися.

42% вважають ефективними, але недостатніми, 32% – малоефективними, 6% задоволені, не мають думки або не знають, що відповісти 7% та 4%. 

Стрічка новин