Відео басейну в Прип’яті набрало понад 9 мільйонів переглядів у ТікТок

Тернопільський журналіст Сергій Балуцький під час екскурсії у Чорнобильській зоні зняв відео, яке розлетілось у мережі. З автором ролика спілкувалась Аліна Боровик.

Це відео триває лише 15 секунд. Його переглянули 9,3 мільйона разів. Автору це принесло майже 50 тисяч підписників. 

Сергій Балуцький, автор відео

- Почали поширювати люди із Близького Сходу – це Ірак, Іран, Катар, Туреччина і багато інших країн Близького Сходу. Потім почали поширювати у Південній Америці, Північній Америці теж, і дуже багато було коментарів. Потім в Індонезії дуже багато було поширень.

Локацію басейну «Лазурний» використовували розробники комп’ютерних ігор. Саме в цьому і вбачає пан Сергій причину успіху відео. 

Сергій Балуцький, автор відео

- Ті люди, які живуть у різних країнах, колись у дитинстві грали у цю гру і бачили цю локацію у відеогрі. Вони не знали, ніколи не думали, що ця локація справжня, жива.

Особливість басейну в тому, що 26 квітня 1986 року він не був забутий і покинутий, як більшість будівель в місті, а продовжив функціонувати після аварії та евакуації населення до кінця 90-х років. Службовці прип'ятських підприємств приходили сюди плавати після робочого дня. Причина закриття «Лазурного» – завершення ліквідаційних робіт у Прип'яті й аварійний стан будівлі.

Сергій Балуцький, автор відео

- Дуже багато людей мене запитувало, як потрапити у Чорнобиль, скільки коштує екскурсія, і насправді дуже багато європейців і іноземців приїжджає до Чорнобиля, для них це не новинка. В Україні менше ми говоримо про це, чим Європа і весь світ говорить.

Нагадаємо, 26 квітня відзначатиметься 35-а річниця Чорнобильської трагедії. 

Стрічка новин