Зеленський: Україна не хоче війни, проте готова до неї

Про це заявив Президент України Володимир Зеленський у відеозверненні, яке з'явилось напередодні ввечері. Він відзначив підтримку України з боку міжнародної спільноти та звернувся до росіян. Зокрема, запропонував Президенту Російської Федерації Путіну зустрітись на Донбасі. Більше про це дивіться далі.

Президент звернення починає з роз’яснення. Говорить: біля наших державних кордонів сконцентровано чималу кількість російських військ. Офіційно Росія називає це військовими навчаннями. Неофіційно весь світ називає такі речі шантажем. 

Володимир Зеленський, Президент України

- Ми не боїмося, бо маємо і потужну підтримку наших міжнародних партнерів. Я говорив з лідерами США, Франції, Німеччини, Великобританії, Туреччини, Президентом Ради Європи і Генсеком НАТО. Вони, як і всі інші наші партнери, – на нашому боці. Вони прекрасно бачать справжні мотиви Росії. Готові підтримувати нас фінансово. Україна не починає війну першою, але Україна – завжди стоїть до останнього.

Володимир Зеленський звертається до росіян. За його словами, на засіданні радників нормандської четвірки підгрупи з безпеки у 3-х сторонній контактній групі обговорювали відновлення режиму повного припинення вогню. 

Володимир Зеленський, Президент України

- Не дивлячись на підтримку всіх сторін, Росія відмовилась підтримувати спільну заяву. При цьому прозвучала пропозиція зустрітись на лінії розмежування, щоб максимально точно побачити і зрозуміти ситуацію. А що ж мені розуміти? Я прекрасно все розумію. Я кожен місяць там буваю. Пане Путін, я готовий піти ще далі і запропонувати вам зустрітись у будь-якій точці українського Донбасу, де йде війна.

Президент підписав закон щодо призову на військову службу резервістів у особливий період, йдеться на його офіційному сайті. Інформація з'явилась сьогодні зранку. Так, в особливий період на військову службу призиватимуть громадян, які уклали контракти про проходження служби у військовому резерві та/або зараховані до військового оперативного резерву. Цей документ удосконалює вимоги щодо комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань резервістами в особливий період без оголошення мобілізації. 

Стрічка новин