Що кажуть українці про керманича країни?

Минуло два роки після того, як Володимир Зеленський став очільником держави. Як оцінюють його діяльність, з'ясовував центр «Socis» за допомогою опитування. Детальніше про отримані цифри знає Анна Ружін.

Респондентам поставили запитання: «Як би ви оцінили в цілому нинішню владу президента Володимира Зеленського?» Тож отримали наступні результати опитування громадської думки Центру «Socis»: 

57,1% респондентів назвали її непрофесійною і дилетантською

Ще 16,3% опитаних вважають її популістською

Компетентною владу президента Зеленського назвали лише 12,1% опитаних.

А 14,6% не змогли відповісти на це запитання.

Дослідження проводилося 8-12 квітня 2021 року на всій території України, крім тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької та Луганської областей. Загалом було опитано 2000 респондентів. Метод дослідження: телефонне інтерв’ю з використанням планшетів. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,4%.

Олександр Чашковський, генеральний директор Центру «Socis» 

- Пропонувалося оцінити, як ви взагалі вважаєте, ситуація в країні яка і події розгортаються у правильному чи неправильному напрямку. Одне із таких питань - це ми бачимо тенденція зберігається, що люди вважають, що переважно Україна рухається в неправилньому напрямку. У цьому дослідженні це 67% ті, хто вважає навпаки, - близько 17%.

Також з’ясувалося, що в ставленні українців до влади домінують негативні емоції. Зокрема розчарування відчувають 44,8% респондентів, тривогу і страх - 22,1%, ненависть - 5,8%, надію зберігають 25,7% опитаних, симпатію - лише 4,1%. І тільки півтора відсотки відчувають гордість. А менше 8% задоволені ситуацією

Оцінювали і роботу президента по зміцненню авторитету України на міжнародній арені. 50,4% вважає, що кардинальних змін не відбулося. 

Володимир Горбач, політичний аналітик Інституту Євро-Атлантичного співробітництва 

- Коли подивитися інші опитування, як громадська думка сприймається, то по ковіду більшість людей говорить, що влада щось робить, але цього недостатньо. В чому проблема влади? Бо вона некомпетентна. Влада щось робить, намагається відповідати на виклики, які перед нею постають, але за рахунок компетентностей у неї на зовнішній арені виходить майже так, як у боротьбі з ковідом.

Стрічка новин