Біля хворих – напідпитку: Лубенську лікарню перевірили місцеві депутати

У Лубенській міській раді розглядали звернення місцевої мешканки Оксани Кононенко. Її батько помер в реанімації від COVID-19. Жінка скаржилася на догляд лікарів і навіть на їхню пиятику на роботі. Депутати запропонували проїхатися у відділення прямісінько із міської ради. Разом із ними там побувала і наша знімальна група.

Батька Оксани Кононенко, хворого на коронавірус, перевели до реанімаційного відділення. Там у нього забрали мобільний телефон і спілкуватися з донькою хворий міг тільки за допомогою записок, які передавали медсестри. За словами Оксани Кононеко, саме у записках її батько повідомив про те, що за хворими немає належного догляду. А після його смерті це набуло резонансу. Інформація викликала обурення як у громадськості, так і в лікарів, які запевняли, що подібне твердження є наклепом.

Під час засідання комісії з охорони здоров'я материнства та дитинства в Лубенській міській раді було вирішено перевірити лікарню. Депутат Аліна Савка погодилася одягти спецкостюм та пройтися палатами відділення інтенсивної терапії.

Аліна Савка, депутат Лубенської міської ради, заступник голови комісії з охорони здоров'я

- Пройшли ми в першу палату, де особливо тяжкі хворі знаходяться. Я так розумію, ШВЛ. Вони постійно знаходяться під тиском, їх не відключають. Тобто, немає періодичності – вони постійно дихають. Жінка попросила водички. Зав.відділенням почав підходити до неї, я зрозуміла, що він у стані алкогольного сп’яніння, можливо, не знаю. Я попросила його відійти і покликати медсестру.

Коли ж перевіряюча повернулася до кабінету медпрацівників, почала наполягати на необхідності перевірити лікаря на наявність у його крові алкоголю.

Аліна Савка, депутат Лубенської міської ради, заступник голови комісії з охорони здоров'я

- Сергій Миколайович одразу покликав медсестру із алкотестером. Частина депутатів вийшла. Залишився один депутат і начальник управління охорони здоров’я. Як з’ясувалося, завідувач відділення перебував у стані алкогольного сп’яніння 1,9 проміле. Це – неприпустима ситуація.

Донька померлого Оксана Кононенко каже: і раніше звертала увагу на факт, який нині підтвердили наочно.

Оксана Кононенко, донька померлого в реанімаційному відділенні

- У мене були відомості про те, що цей завідувач неодноразово на робочому місці знаходиться у стані алкогольного сп’яніння. Я виступала на сесії міської ради. Просила Наталенка звернути увагу на те, що відбувається у реанімаційному відділенні. Наталенко відповів, що гадає, що ця ситуація була надумана.

- Я вивчив цю ситуацію. Але вона дещо надумана, на мою думку.

Оксана Кононенко, донька померлого в реанімаційному відділенні

- Нікого не попередивши, приїхали і застали завідуючого реанімаційним відділенням Ткаченка у стані алкогольного сп’яніння з 1,9 проміле. Про яку медицину ми говоримо? Яке спасіння чекаємо у цьому відділку.

Коли було зафіксовано факт наявності у крові лікаря алкоголю, Оксана Кононенко одразу написала заяву і викликала наряд поліції.

- Нам треба побачити Ткаченка Олександра

- Із кризою, із гіпертонічною кризою.

- А де він?

- Тут, там, де і був, на робочому місці.

Керівники медичної галузі Лубен переконують: будуть розбиратися із цією ситуацією і зроблять відповідні висновки.

Віктор Ківа, начальник управління охорони здоров'я Лубен

- Під час відвідування реанімаційного відділення був виявлений факт перебування лікаря у нетверезому стані. Відповідно, управлінням буде ініційоване службове розслідування, головному лікарю будуть дані відповідні доручення для вияснення ситуації, про що вас буде повідомлено додатково.

Юрій Палига, голова депутатської комісії з охорони здоров'я Лубенської міськради

- Я думаю, що будуть вжиті якісь заходи. І такого не повинно відбуватися, те, що ми побачили наразі на сьогоднішній день. Ми докладемо максимум зусиль, щоб жителі міста Лубен були впевнені, що, потрапляючи у лікарню, будуть отримувати професійну допомогу.

Стрічка новин