З 1 вересня 2021 зміниться спосіб виплати пенсій та грошової допомоги

128 тисяч людей на Полтавщині отримуватимуть пенсії та грошову допомогу через Укрпошту. А це – 30% від всіх пенсіонерів області. До 1 вересня цей показник має значно зменшитися, адже фактично всі пенсіонери, за виключенням кількох категорій, мають перейти на банківські картки. Деталі - у сюжеті.

Сьогодні пенсіонери отримують пенсію як через банківські установи, так і через поштові відділення. З 1 вересня для тих, хто користується послугами саме поштарів, ситуація зміниться. Адже, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2021 року №277 «Про додаткові заходи щодо організації виплати і доставки пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України», лише незначна частина пенсіонерів матиме право одержувати виплати за місцем вдома.

Начальник ГУ Пенсійного фонду України в Полтавській області Володимир Тараторін зазначає: суть даної постанови – зробити отримання пенсій та виплат більш сучасним і зручним. 

Володимир Тараторін, начальник ГУ ПФУ в Полтавській області 

- Перед нами у якості тактичних задач стоїть виготовлення індивідуальних повідомлень, їх передача пенсіонерам і дотримання сурового визначення процедури прийому заяв про вибір способу виплати пенсій.

Виплати за місцем фактичного проживання, тобто, Укрпоштою, з 1 вересня отримуватимуть лише такі категорії осіб:

– люди з інвалідністю І групи;

– особи, які за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатні до самообслуговування та потребують постійного стороннього догляду;

– особи, які досягли 80-річного віку;

– одержувачі державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та допомоги на догляд.

Інші категорії пенсіонерів, які сьогодні отримують виплати у відділеннях АТ «Укрпошта» або з доставкою додому листоношами, до 1 вересня 2021 року повинні перейти до виплати пенсій через уповноважені банки та обрати один з них для подальшого обслуговування.

Перший заступник начальника ГУ Пенсійного фонду України в Полтавській області Володимир Носенко зазначив: серед причин переходу на карткові виплати – і економічна вигода для Пенсійного фонду. На Полтавщині на доставку пенсій витрачається понад 9 млн грн. У середньому на кожного пенсіонера іде 70 гривень. І якщо порахувати фактичну вартість доставки, вона в переважній більшості випадків не вигідна. 

Володимир Носенко, перший заст. нач. ГУ ПФУ в Полтавській області 

- Адже, сходивши на пошту у дні виплати, ми побачимо черги пенсіонерів, які не чекають листоношу вдома, якому оплачуються ці 70 гривень послуги, а самі йдуть на пошту і отримують ці кошти.

Для додаткового інформування пенсіонерів про відкриття банківських рахунків для отримання виплат працівники Пенсійного фонду проводитимуть консультування та надсилатимуть адресні листи з поясненнями й інформацією про найближчі та найзручніші банківські відділення, згідно з місцем проживання кожного отримувача виплат.

Стрічка новин