«Індекс свободи преси»: Україна погіршила показники та майже вилетіла із сотні

«Індекс свободи преси»: Україна погіршила показники та майже вилетіла із сотні

Зараз ми на 97-му місці у рейтингу.

Україна другий рік поспіль входить до першої сотні країн «Індексу свободи преси», проте знаходиться на межі вильоту із неї. Наразі Україна посідає 97-му сходинку. Це на одиницю гірше, ніж минулого року. При цьому ми покращили свою минулорічну оцінку на 0,44 бали. Індекс України за 2020 рік – 32,52. Про це йдеться у звіті організації «Репортери без кордонів», передає ДТ.

Україна зуміла за рік покращити ситуацію зі свободою слова, проте темпи цього покращення були нижчими ніж у «країн-конкурентів» у рейтингу.

«Україна має різноманітний медіа-ландшафт, і її влада прийняла низку довгоочікуваних реформ після революції 2014 року, включаючи закон про прозорість власності на ЗМІ. Але ці здобутки не міцні. Потрібно набагато більше, щоб послабити щільну владу олігархів у засобах масової інформації, заохотити редакційну незалежність та боротися з безкарністю за злочини насильства проти журналістів», - говориться у звіті про Україну.

Однією з проблем, яка вплинула на індекс свободи слова, стала «інформаційна війна» із Росією. Одними із кроків якої були: заборона на використання російських ЗМІ та соціальних мереж.

«Пандемія Covid-19 не принесла жодного послаблення погрозам та атакам на журналістів, і її використовувала місцева влада як привід для ще більшого обмеження доступу до інформації. Вбивства журналістів-розслідувачів Павла Шеремета, Георгія Гонгадзе та Вадима Комарова досі не розкриті, заохочуючи безкарність до насильства проти ЗМІ. Занепокоєння продовжує зростати через маніпуляції у новинах, порушення конфіденційності джерел, кібератаках та ексцесах у боротьбі з фейковими новинами. Підконтрольний сепаратистам схід країни все ще залишається забороненою зоною без критичних журналістів та іноземних спостерігачів», - підсумували аналітики.

Стрічка новин