Екотеатр Полтавщини переміг на всеукраїнському конкурсі

Екологічний театр «Світанок» з селища Диканьки виборов перше місце на обласному зональному етапі Всеукраїнського конкурсу екологічних театрів «Земля – наш спільний дім». Для керівників та артистів така перемога – вкрай важлива, адже, говорять, вони своїм прикладом закликають до вирішення найактуальніших проблем свого селища. Наша кореспондентка Євгенія Манич знає більше.

Екологічне виховання підростаючого покоління у Диканській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів – один із пріоритетних напрямків. Головне завдання, яке стоїть перед вчителями та керівництвом школи, – осмислення дітьми екологічних проблем не тільки свого селища, але й усієї країни. 

Людмила Сімаченко, директорка Диканської ЗОШ І-ІІІ ступенів

- Екологічне виховання є одним із пріоритетних напрямків у вихованні школярів. І головними результатами такого виховання є вміння осмислювати екологічні явища, не допускати порушень правил поведінки у природньому середовищі, розуміти й адекватно співпрацювати з природою ну і, звичайно, висловлювати екологічні думки про стан природи.

А говорити про стан природи в селищі діти вміють. Вже 20 років у школі існує екологічний театр «Світанок». Його керівники Людмила та Андрій Кальники з нотками гумору у театральній постанові висвітлюють проблеми своєї громади. 

Людмила Кальник, заступник директора з виховної роботи Диканської ЗОШ І-ІІІ ступенів 

- Чому саме театральний екологічний колектив? Мені здається, що тут можна поєднати й екологічні проблеми, і якісь літературні компетенції. Тобто, провести таку своєрідну інтеграцію, і це набагато цікавіше дітям, коли вони вживаються в якусь роль, розігрують якийсь сюжет, і в той же час підіймають вагомі екологічні проблеми.

Як виявилося, у громаді є болючі екологічні проблеми, які зачіпають за живе як учнів, так і вчителів: знищення первоцвітів або незаконна вирубка дерев.

Андрій Кальник, вчитель біології Диканської ЗОШ І-ІІІ ступенів

- Проблеми екологічні у нас стосуються засмітнення самої Диканьки та околиць Диканьки. Також проблеми стосуються чистоти джерел. Джерела в нас висушуються, зневоднюються. Проводимо акції по очищенню джерел, по наведенню ладу поблизу струмків та джерел.

Вчителі з дітьми не тільки проводять акції з прибирання біля пам’яток селища, але й доносять проблеми до керівництва громади.

Цього разу театр «Світанок» презентував тему «Віруси долають нашу планету», виконавши її у постановці «Шерлока Холмса». Саме з нею театр посів перше місце в обласному зональному етапі Всеукраїнського конкурсу екологічних театрів «Земля – наш спільний дім». Людмила Кальник зізнається: натхнення черпає саме із зарубіжної літератури. 

Людмила Кальник, заступник директора з виховної роботи Диканської ЗОШ І-ІІІ ступенів

- Мені в цьому плані, можливо, легше, тому що я – вчитель зарубіжної літератури, а у зарубіжних письменників дуже багато всіляких різних творів, де можна підчерпнути сюжет. Звісно, ми не беремо його ідентичний, ми змінюємо, ми додаємо туди гумор.

Самі ж діти радо беруть участь у таких заходах та активно приєднуються до всіх екоініціатив.

Діна Сичук, учениця Диканської ЗОШ І-ІІІ ступенів

- Екологічні проблеми досить розповсюджені в ХХІ столітті, і досить важливо про них говорити, і виносити їх на загал. І чим більше поширення ми надаємо цим проблемам, і чим більший резонанс, тим більше людей задумуються про те, що вони в своєму житті роблять не правильно і як правильно вони зможуть змінити своє життя, щоб покращити екологію.

Театр неодноразово був переможцем районних і обласних конкурсів екологічної просвіти. На досягнутому його учасники зупинятися не планують. Говорять: будуть й надалі проводити агітаційну роботу серед населення.

Стрічка новин