Біля Прирічкового парку у вихідні пройшла акція

У полтавському мікрорайоні Левада, біля паркану, поблизу імовірної забудови Прирічкового парку, минулої суботи знову збиралися люди. Ця група громадських активістів каже: готова іти на компроміс із забудовником та міською владою. Але за умови, що на найближчій сесії Полтавської міськради чітко визначать межі парку, затвердять кадастровий номер ділянки та комунальну установу, котра утримуватиме зелену зону у належному стані. За акцією у Прирічковому парку спостерігала наша знімальна група.

Мітинг біля Прирічкового парку на Леваді через карантин був небагаточисельним. Люди вийшли із плакатами. Вони були у масках, стояли один від одного на безпечній відстані.

Юрій Бойко, громадський активіст

- Ми представляємо частину громади, яка іде на розумний компроміс: на компроміс із міською владою, із забудовниками. Ми хочемо зберегти Прирічковий парк. Він ось – 24 гектари території.

Софія Яцюк, приватний підприємець

- Ми прийшли для того, щоб нам міська рада проголосувала на першому ж можливому засіданні про те, щоб віддати цей Прирічковий парк у користування громаді і найголовніше: щоб оформила кадастровий номер. Тоді це буде законне рішення. І тоді ми зможемо тут щось робити.

Мітингувальники розповіли: цими вихідними планували прибирати територію біля річки. Про це домовлялися тиждень тому, на попередній акції протесту. Але завадили дощова погода і карантин. Тому зібралися невеликою кількістю для того, щоб підписати звернення до міської ради.

Олена Харченко, заступник голови ГО «Горизонти країни»

- Для того, щоб обумовити межі парка такими, якими вони є принаймі зараз – від паркану Сірика і до Терешківської ОТГ – до повороту з Левади. Щоб оце було вже юридично зафіксовано, якПрирічковий парк. І ніхто на нього не роззявляв роток. Ми за те, щоб відстояти ці території максимально для громади.

Валентина Мартинюк, голова правління ГО «Горизонти країни»

- Хочемо, щоб усі рішення, які будуть прийняті найближчим часом, були сформовані і задовольнили як нас – мешканців даного мікрорайону, так і власників території, яка вже є у власності забудовників, межі «Туристу», Терешківської ОТГ. І щоб кожен із нас мав право відвідувати нашу зелену зону.

Громадський активіст Юрій Бойко переконаний: боротися проти забудови, на яку оформлено вже всі необхідні документи, безглуздо і неправильно. Тим більше, каже, що є можливість направити дискусію у конструктивне русло, суто на благо громади, а не на отримання якихось політичних дивідентів.

Юрій Бойко, громадський активіст

- Якщо забудовник обіцяє зробити тут благоустрій, зробити набережну, зрозуміло, що не гранітну – дорожки, парк. Якщо так, то ми готові зустрічатися із представниками міської влади, забудовника. Отримати гарантії у них про все це, що, справді, воно так буде, а не просто обіцянки. Дивитися всі ці документи. І ми готові на здоровий компроміс.

Стрічка новин