Громадський транспорт у Полтаві курсує з часовими обмеженнями

У зв’язку з тим, що Полтавська область потрапила до «червоної» зони, обласна адміністрація вирішила обмежити кількість пасажирів у громадському транспорті. Ним могли скористатися лише ті, у кого є спецперепустка. Але через погіршення епідемічної ситуації на транспорт ввели нові обмеження. Деталі – у сюжеті Іванни Бурлаки.

Іванна Бурлака, кореспондентка

- З сьогоднішнього дня рішенням Полтавської ОДА у місті встановлені тимчасові часові обмеження на графік руху громадським транспортом. Відтепер він курсує лише з 6:00 до 10:00 ранку та з 16:00 до 19:00 вечора. В інший час транспорт не працює.

До останнього жителі Полтави не вірили, що дійсно громадський транспорт буде доступний лише в обмежений час. Після 10:00 на зупинках ще можна було зустріти людей, які по 20 хв стояли в очікуванні транспорту. До обіду ситуація змінилася. Одні обрали піший маршрут, інші – таксі. Проте, таким нововведенням відверто незадоволені.

- У мене свій автомобіль, і я живу в центральній частині міста, де і моя робота, і дитина тут навчається. Мене це не зачепило, а взагалі це людям не дуже зручно.

- У зв’язку з тим, що потрібно було записувати дитину за місцем прописки в школу, у нас прописка в центрі. Я вранці дитину в школу відвезла, а після 12 я її забрати не можу, тому ми йдемо пішком, або таксі. 

- Заплатила 80 грн за таксі замість 5. 

- Я інвалід, і повинен сам ходити пішком.

- Те, що зараз мало часу на проїзд, - правильно. Менше по місту людей катається. Кому потрібно - вийшли по справах і повернулися назад.

У КП «Полтаваелектроавтотранс» новими обмеженнями також незадоволені. Рішення влади приймають, але констатують, що після запровадження спецперепусток суттєво зменшилися фінансові надходження.

Євгеній Зайцев, керівник КП «Полтаваелектроавтотранс»

- Майже в половину вони зменшилися. За рахунок того, що пасажиропотік став менше, тому що перевозимо тільки тих пасажирів, які мають відповідні довідки та посвідчення. Але це ми робили аналіз, коли ми ще працювали без годинних обмежень. Як буде з годинними обмеженнями - нам потрібен час, щоб потім ми змогли проаналізувати. Це ще тільки перший день нашої роботи такий.

У соціальних мережах з’явилася інформація, що внаслідок таких часових обмежень полтавські перевізники продають свої маршрутки. Юрій Шевчук цю інформацію коментувати відмовився.

Юрій Шевчук, директор ТОВ «Глобус Авто Полтава»

- Вибачте, будь-ласка, нічого коментувати не буду. Я не знаю, що там. Так, дійсно у мене продаються машини, на сайтах висить: «Продаються машини», а що в інших? Я думаю і так всі все знають. Будь-який перевізник готовий зараз продавати все, аби вижити якось.

Своїх рішень стосовно таких часових обмежень обласна адміністрація змінювати не буде. За словами губернатора, все вже погоджено зі столицею. 

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Введені і запроваджені обмеження на функціонування громадського транспорту, зокрема, в тому числі обмеження по годинах. Я хочу сказати, що це обмеження було узгоджено із Києвом, Міністерством інфраструктури. Крім того, у нас функціонує приміський залізничний транспорт. Поки що там є особливість, що заповненість вагонів має складати не більше 50%.

Стрічка новин