У Полтаві починає квітувати найстарша магнолія

Їй близько 40 років. На території аграрного університету розпустились білі квіти рідкісного дерева. Який це має вигляд, бачила Аліна Боровик.

Аліна Боровик, кореспондентка 

- Це дерево у Полтаві починає квітнути одне із перших. Проте, цього року через погоду цвітіння запізнилось майже на місяць.

Вона вважається однією з найдревніших рослин на планеті. Назву магнолія отримала від французького ботаніка Маньоля. Загалом представниці роду бувають двох груп: вічнозелені та листопадні. Ця красуня належить до другої.

Віктор Самородов, доцент кафедри захисту рослин ПДАУ 

- Магнолія кобус – це найбільш північна магнолія. Вона росте острів Кунашир. Там у природі ростуть такі красиві дерева. Полюбляють японці не тільки сакуру, полюбляють і інші квітучі рослини. І не дарма.

Магнолія тільки починає квітувати. Ще не всі бутони розкрились. Проте, на території університету – уже черги з охочих сфотографуватись. 

Світлана Скареднова, полтавка

- У минулому році ми також були. Також дуже приємні згадки, тому вирішили ще раз прийти. У Полтаві ні, не бачила. Знаємо, що тут є. В інших містах, звісно, бачили, у Києві, Закарпатті, але у Полтаві саме сюди ходимо дивитися завжди на цвітіння магнолії.

За даними науковців, у світі нараховується близько 200 видів магнолії. Вони відрізняються розмірами, формою, кольором квітів та типом середовища перебування.

Стрічка новин