Консультанти АМУ відвідали Тершківську громаду: про що говорили

Консультанти АМУ відвідали Тершківську громаду: про що говорили

Консультанти Полтавського регіонального відділення Асоціації міст України, в рамках проєкту «ПУЛЬС», днями відвідали Терешківську сільську територіальну громаду.

Консультанти з правових, бюджетних та комунікаційних питань зустрілися з головою ТГ Віталієм Турпітьком та його заступниками. Зустріч відбулася з дотримання всіх карантинних вимог.

Особливість Тершківської ТГ – наближеність до Полтави та простора територія довкола річок Коломак і Ворскла, де в майбутньому громада планує облаштувати набережну. 

Голова громади, якого обрали на місцевих виборах восени, розповів, що після виборів змінили команду, створили нові відділи, зокрема відділ просторового планування, грантової діяльності і розвитку громади та Центр надання соціальних послуг, нині в пошуках керівника ЦНАПу. Зараз громада – в пошуках залучення додаткових інвестицій, ведуться перемовини щодо різних напрямків, зокрема очікують, що в громаді вже незабаром з’явиться великий хлібозавод. 

У ході розмови консультант з бюджетних питань Костянтин Качаненко розповів про позицію АМУ щодо збільшення ПДФО. Він наголосив, що Асоціація міст України наполягає, що кожна громада, незалежно від того сільська, міська чи селищна повинна мати свій додатковий ресурс у вигляді 5% ПДФО, це дасть змогу збільшити бюджет. Нині АМУ здійснила розрахунок по кожному бюджету на прикладі планових показників бюджету поточного року, який демонструє додатковий обсяг надходжень до скарбниці ТГ. 

– АМУ відстоює позицію та проводить системну роботу щодо законодавчого врегулювання питання сплати ПДФО по структурних, відокремлених або будь-яких інших підрозділах юридичної особи незалежно від організації їх структури до відповідних бюджетів ОМС саме за місцем здійснення діяльності такими підрозділами, – сказав Костянтин Качаненко.

Він ознайомив присутніх із законопроєктом № 5244-3: «Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сплати (перерахування) податку на доходи фізичних осіб за фактичним місцем здійснення діяльності фізичними особами», як найбільш прийнятним, що відповідає потребам органів місцевого самоврядування, а також з пропозиціями його удосконалення, які запропонувала АМУ, зокрема організація вважає, що законопроєкт потрбіно удосконалити  та доповнити в частині:

– відновлення контролю за правильністю сплати платниками ПДФО (податковими агентами) з боку територіальних підрозділів ДПС, в тому числі за дотримання ними порядку сплати (перерахування) ПДФО до бюджету, 

– встановлення відповідальності для платників ПДФО (податкових агентів) за перерахування податку до бюджету не за належністю з порушенням вимог статті 168 ПКУ.

Також консультанти розповіли про освітній проєкт АМУ для удосконалення освітньої галузі «Інноваційний прорив», участь в якому може взяти громада та на яких умовах підписується Меморандум про співпрацю із Асоціацією міст України для реалізації програми. Керівництво громади зацікавилося проєктом, оскільки левова частина бюджету нині йде на освітню галузь. 

Консультант з правових питань Олександр Полупан проконсультував присутніх щодо питань діяльності старостинських округів та відповів на актуальні питання. 

Наприкінці фахівці наголосили, що завжди готові надати фахову консультативну підтримку.

Стрічка новин