Вулканологи заявили про небезпеку неглибоких резервуарів магми

Вулканологи заявили про небезпеку неглибоких резервуарів магми

Саме такі резервуари можуть визначати активність вулканів.

Геологи з Монреальського університету заявили про те, що неглибокі резервуари магми вулканів можуть бути небезпечними. За їхніми словами, саме такі резервуари, які рідко видно при Сейсмографічні зйомки, можуть визначати активність вулканів, повідомляє ДТ з посиланням на Naked science.

Пророцтва вивержень вулканів багато в чому спираються на знання про те, що під ними розташовуються магматичні резервуари, а також про те, яку форму, температуру і розмір вони мають. Порожні камери, заповнені розплавленою лавою, виявляють за допомогою сейсмографії, реєструючи особливі зміни в швидкості розподілу коливань крізь тверді і рідкі шари.

Такий підхід не завжди дозволяє знайти магматичні камери, які знаходяться дуже близько до поверхні. Наприклад, в кінці 2000-х років учасники Iceland Deep Drilling Project проводили буріння в активної вулканічної кальдері Крабла. Несподівано в свердловину вже на глибині 2,1 кілометра почала надходити магма - з резервуару, який знаходився неглибоко і став сюрпризом для вчених.

Дослідники вважали, що це «свіжа» лава з сучасної магматичної кишені. Але нова робота вчених показала, що це не так. Неглибоко знаходиться магма виявилася тією, що викидалася на Краблі століття назад.

Вчені порівняли склад цієї магми з пробами вулканічного скла, отверділої лави, яка залишилася від виверження Крабли в 1724 році. Вони виявилися ідентичні, а це значить, що ця кишеня живить виверження вже багато років, хоча її помітили випадково. На думку вчених, такі неглибокі і невеликі резервуари можуть бути поширені набагато ширше, ніж вважалося, і відіграють помітну роль в вулканічній активності.

Стрічка новин