На Полтавщині художник-іконописець створює унікальні ікони

А ще –  іконостаси, які прикрашають храми не лише Полтави, а й України та Росії. Бачила ці творіння і наша кореспондентка Євгенія Манич.

Цього чоловіка звуть Олександр Криворучко. На перший погляд він – звичайна людина, але якщо зазирнути до його майстерні, то можна залишитися там на години. Він – художник-іконописець із села Балясне. Спочатку, говорить, навчався на столяра, а після армії закінчив Одеське художнє училище. Та, зізнається, до створення ікон його готувало життя. 

Олександр Криворучко, художник-іконописець

- Це мене не питало, мене до цього готувало. Я закінчив на столяра, до армії, а тоді відвезло до Одеси. Там відслужив, а потім там закінчив художнє училище, на живопис. Готувало мене, а тоді вже зрілому дало, як голова посивіла, поки чорна голова була, то був шибутний я дуже.

За свою першу роботу він сів в листопаді 1997 року. Відтоді весь свій час присвячує саме іконопису. Та зізнається: спочатку було тяжко знайти якісь матеріали.

Олександр Криворучко, художник-іконописець

- Діло в тому, що з матеріалами тоді було все закрите, у нас загублене. Відновлювався по мірі того, як міг. У 97 не було ні зразків, ні репродукцій, ні літератури, нічого. Там майстер, там трошки, із Западної не відкривалися. А з полтавських – Ругалов, то він для мене авторитет.

Свої роботи майстер виконує швидко, адже концентрується тільки на цьому. Якщо взявся за роботу, неодмінно виконає її в найкоротший термін. 

Олександр Криворучко, художник-іконописець

- Я роблю дуже швидко, в мене наскільки концентрація ця скорумпована. Одразу, як помічники були, то їм це не подобалось. В мене все строго було, відробив – пішов. 12 іконостасів повністю зробив.

За заслуги перед церквою Олександр Криворучко був нагороджений Орденом преподобного Нестора Літописця ІІІ ступеня, а також Орденом святого благовірного князя Київського Ярослава Мудрого. 

Стрічка новин