На базі школи створили музей музичних інструментів

У селі Маячка на Полтавщині на базі школи вчитель музики створив кімнату музичних інструментів. Експонати збирали з усієї територіальної громади, аби школярі під час вивчення історії музичного мистецтва могли побачити ці інструменти не тільки у підручнику, а й пограти на них. Іванна Бурлака – далі.

Ідея створення такого своєрідного музею виникла 2 роки тому у вчителя музичного мистецтва Маячківської школи Сергія Романченка. Він вирішив організувати кімнату, де учні зможуть побачити старовинні музичні інструменти та навіть пограти на них. В оформленні музею допомагали місцеві, які відшукували у себе на горищах та у комірчинах ретро-експонати.

Людмила Теличко, заступник директора Маячківської ЗОШ І-ІІІ ступенів з навчально-виховної роботи 

- Всі ці інструменти, чи те, що можна назвати інструментом, приносили місцеві жителі, приносили діти, вчителі, батьки, бо ми залучили до цієї роботи і батьків. Вони дуже з задоволенням почали прибирати в себе в складах, де в них які є, і відшукували.

У музеї є і книга, де записано, хто і який інструмент подарував школі. Людмила Михайлівна розповідає, що тепер ця кімната - повноцінна частина музичних уроків.

Людмила Теличко, заступник директора Маячківської ЗОШ І-ІІІ ступенів з навчально-виховної роботи 

- Є скрипка, яку ви бачите на задньому плані, клавішні інструменти. Звісно, вони не всі в робочому стані. А справа від мене - там знайшли старі магнітофони, і пластинки, ви бачите, бабіни, касети - це дуже старі назви. Сучасні діти їх не те, що не бачили, не розуміють, що це, а ми їм розказуємо і показуємо.

У колекції музею є інструменти, на яких заграти вже неможливо, бо вони дуже давні. Але і багато таких, які звучать. У такий спосіб учні Маячківської школи можуть доторкнутися до історії музики.

Стрічка новин