На що варто звертати увагу в супермаркеті?

Протерміновані продукти, викладка товару з порушеннями та камери схову. На що ще варто звертати увагу покупцям у супермаркеті та за що вони не несуть відповідальності, про це під час візиту до полтавських магазинів розповів експерт та народний ревізор Максим Несміянов. Деталі – у сюжеті Анни Ружін.

Ревізію розпочинає із входу в супермаркет. Є камери схову, але класти туди свої речі покупцям не обов'язково, каже Максим Несміянов.

Максим Несміянов, виконавчий директор Союзу споживачів України, народний ревізор 

- Це не камера схову по одній простій причині: відповідальність з себе тут же знімає, коли ви тут залишаєте якісь речі. Навіть якщо піти до суду і намагатися доказати, що ви втратили якусь суму грошей, то важко доказати, в якому об'ємі, хто фіксував, що там дійсно було 5 тисяч гривень, тому якщо ви тут залишаєте речі, то це на свій страх і ризик.

Тож напис з проханням залишити речі – це лише рекомендація. При покупці самого товару, який пофасований, варто звертати увагу на його вагу, чи відповідає наліпка реальності. Не забувайте звертати увагу і на зовнішній вигляд самого продукту. Ось ці, для прикладу, помідори – з цвіллю, але зіпсовані плоди – на самому дні коробочки, і це легко не помітити. Персонал одразу реагує на зауваження і прибирає з продажу товар.

У супермаркетах продукцію досить часто викладають так, що її легко зачепити і розбити, але це – не вина покупця.

Максим Несміянов, виконавчий директор Союзу споживачів України, народний ревізор 

- Якщо ви випадково коляскою зачепили, чи дитина заділа, і все це впало, ви за це платити не повині, бо виникає питання, що це за викладка і наскільки це безпечно. Є стаття 323, яка вказує, що такого бути не повинно. За все майно відповідає сам магазин.

Фарш та м'ясо повинні мати привабливий зовнішній вигляд та відповідний документ на реалізацію. У цьому супермаркеті є все і в доступному місці.

- Покупець може підійти і сам подивитися і вивчити, не проблема. Це дуже зручно, і це на всіх відділах у них так. Не всі таке ведуть, але мені подобається такий підхід.

Особливо уважними треба бути, коли купуєте готову продукцію: м'ясне або салати з майонезом, чи продукт свіжий, чи його варто уже списувати. Під час огляду вітрини знаходимо уже на декілька годин протерміноване. 

Анна Ружін, кореспондентка 

- На зауваження про протерміновану продукцію продавці реагують нормально і одразу прибирають зіпсований продукт з прилавку.

Покупців у магазині вистачає, але чи звертають вони увагу на всі ці позиції? 

Тетяна, покупчиня 

- Оце, можна сказати, в сукупності: якість і акції, звичайно. При наших рівнях доходів ми звертаємо увагу і на те, і на те. Тож за акціями ми регулярно слідкуємо.

Але зі словом «акція» потрібно бути обережними та перевіряти товар на якість та термін придатності, радить Максим Несміянов.

Стрічка новин