Щорічно 18 квітня відзначається Міжнародний день пам’яток та історичних місць

Цей День встановлений у 1983 році Асамблеєю Міжнародної ради з питань охорони пам’ятників та визначних місць, створеної при ЮНЕСКО. Головним поштовхом до цього стала необхідність збереження від модернізаційних віянь сучасної цивілізації видатних архітектурних, фортифікаційних, садово-паркових надбань світової культури. У 1999 році за підтримки вчених, архітекторів, реставраторів, працівників державних органів охорони пам'яток історії і культури було ухвалено встановити в Україні День пам'яток історії і культури і відзначати його щорічно 18 квітня. А напередодні побачило світ чергове музейне видання «Звід пам’яток історії та культури України. Полтавська область. Машівський район».

Це останній випуск «Зводу», виконаний в старих регіональних межах, адже на сьогодні територія Машівського району  розділена на дві територіальні громади та увійшла до складу новоствореного Полтавського району. Видання ж продовжує цикл досліджень про багатство культурної та історичної спадщини Полтавщини. Крім вступної статі до книги увійшло 320 статей про пам’ятки Машівського краю. Із них 150 - присвячені пам’яткам археології, 163 - історії, 2 - архітектури, 5 - природоохоронним об’єктам. Серед них є комплексні, тобто одночасно є пам’ятки історії та техніки, а також історії та археології.

Олександр Супруненко, кандидат історичних наук, директор Полтавського краєзнавчого музею ім. В. Кричевського 

- Тут зібрана інформація історичної Машівщини, яка показує пам’яткоохоронну спадщину цього регіону. Це вже 16 – й випуск і ця робота буде продовжена. Зараз науковці музею  працюють над випуском «Зводу» про Гребінківську міську територіальну громаду і нам приємно, що є можливість вкластися в старі межі району, бо це зараз одна єдина тер громада і таке видання теж готується, де будуть описані всі об’єкти культурної спадщини, які можуть претендувати на звання таких. 

У підготовці видання, матеріали для якого збиралися майже 30 років взяли участь працівники Полтавського краєзнавчого музею ім. В. Кричевського, Центру охорони та дослідження пам’яток археології Полтавської облради, вчені та краєзнавці Полтави. Загалом - це науково - дослідницька робота 34 авторів. 

Стрічка новин