Талановитий майстер з Диканщини

На Полтавщині в одній із громад столяр-аматор виготовляє вироби з дерева понад вісім років. З плодових дерев робить стільці, ліжка, шафи та столи. Всього у майстра – понад тисяча робіт різного плану. Наші кореспонденти спілкувалися з майстром. 

Він ніколи не навчався на столяра, одного разу просто запропонували піти підзаробити у столярці, а вже потім він закохався в дерево назавжди. 

Сергій Ходіс, майстер по дереву

- Це якось несподівано було. Робота потрібна була, потрапив, знайомі говорять у столярці є місце йди попробуй, пішов спробував. Рік просто поробив, щоб час скоротити, а далі воно так пішло, зимою не холодно, літом не жарко. Побачив, що до цього стоїть клепа, так помаленьку робив, робив, а потім вирішив що потрібно щось дома робити.

Перше з чого розпочав свою роботу були прості стільці, а далі зареєструвався підприємцем. Завдяки пілотному проєкту від держави отримав кошти на розвиток своєї власної справи. І зараз робить абсолютно всі меблі в дім. Нині він працює з усім деревом, яке я на теренах Полтавщини.

Сергій Ходіс, майстер по дереву

- Звичайна сосна, хвоя. А зараз вже з дубом, ясенем, вільха, липа, бук досить рідко, бо його в нас немає. Зараз тубочки, комоди, люди почали змінювати ДСП на дерево. То зараз тумба, комод чи ліжко.

Підтримувала Сергія у його починаннях дружина. До вагітності допомагала навіть у майстерні. Фарбувала, корегувала та стояла за станком. 

Надія Ходіс, дружина

- Так, я підтримувала на початку, перших два з половиною роки, йому допомагала. Потім вже сам. У подальшому й буду йому допомагати, дитина росте, буду допомагати йому, підтримувати його. Бо якщо не підтримуватиму його, то в нього не буде бажання.

Зупинятися Сергій не планує, навпаки у майбутньому хоче удосконалювати свої вміння.

Стрічка новин