Медики пояснили, чому деякі люди сильно мерзнуть

Медики пояснили, чому деякі люди сильно мерзнуть

Температура тіла здорової людини при будь-якій погоді залишається приблизно однаковою. Тому якщо комусь постійно холодно – потрібно звернутися за допомогою. Навіть якщо більше не спостерігається ніяких проблем, вважають лікарі.

За терморегуляцію в організмі відповідають гормони, які виробляє щитовидна залоза. Якщо їх рівень знижений, то людині стає холодно навіть у спеку. Температура тіла може опуститися до 35 градусів. Також ознаками гіпотиреозу є часті інфекції, сухість шкіри, ламкість волосся, постійні запори, вічна сонливість, низький тиск.

Низький тиск знижує ризик інфарктів та інсультів. Однак самопочуття гіпотоніків залишає бажати кращого. При низькому тиску кров циркулює повільніше, а це в свою чергу знижує тонус судин і викликає відчуття холоду. У такій ситуації найкращим способом зігрітися стануть заняття спортом.

Відчуття холоду також викликає спазм судин. Ця проблема, крім затятих курців і людей з атеросклерозом, докучає тим, хто страждає синдромом Рейно, а це 3-5% населення. Боротися з таким станом допомагають методи релаксації (медитирование, аутотренінг або заняття з психотерапевтом).

Не секрет, що гемоглобін відповідає за доставку кисню до органів і тканин. Якщо його рівень в крові знижений, то може виникнути киснева недостатність (гіпоксія), яка супроводжується слабкістю, головним болем, блідістю, запамороченнями і відчуттям зябкости. За статистикою, анемію діагностують у 10-20% населення (переважно у жінок).

Навіть легке підвищення температури тіла завжди супроводжується ознобом. Це пояснюється тим, що компоненти інфекційних збудників впливають на центр терморегуляції. Деякі інфекційні захворювання можуть протікати в уповільненої формі, а єдиною їх ознакою є постійний озноб. Як відомо, на обігрів організму потрібно чимало енергії, отримати яку можна разом з їжею. При нестачі калорій відбувається уповільнення обмінних процесів в організмі і як наслідок – зниження температури тіла. Саме тому важливе повноцінне харчування.

Стрічка новин