«Створюємо ліси разом»

Таку назву має загальноукраїнська акція. Триває вона в багатьох регіонах України. Добрий почин підтримали і на Лубенщині. Як там садили нові дерева та які проблеми нині найбільше турбують лісівників з’ясовувала наша знімальна група.

Нові ліси у Лубенському районі саджали поблизу села Піски. Частина із них поповнить лісовий фонд. Деякі ж площі буде проріджено. Зокрема, 6 тисяч сіянців сосни звичайної через п’ять років буде заготовлено й реалізовано людям, як новорічні ялинки.

Володимир Тихович, директор ДП «Лубенський лісгосп»

- Створити нових лісів, там, де їх не було раніше – 10 гектар. Відновити тих лісів, на яких ми проводили господарські заходи – рубку, 20 гектар лісів. Так що можна сказати, що на один зрубаний гектар лісу ми створимо додатково іще півгектара нових лісів.

Серед нагальних проблем директор ДП «Лубенський лісгосп» назвав збільшення навесні числа пожеж. Їх спричиняють відпочивальники, які приходять до лісу і в подальшому необережно поводяться із вогнем. Втім найбідьшу шкоду, за його словами, несуть «чорні археологи».

Володимир Тихович, директор ДП «Лубенський лісгосп»

- Вони приїхали. Тут не можливо робити, підпалили. А, на жаль, сонце плюс вітер сприяє. І ми бачимо зараз, якщо поїхати подивитися, скільки на Лубенщині вигорівших луків, боліт. Це не випалюють для роботи, а випалюють для пошуку.

Володимир Тихович стверджує, що і відпочивати треба відповідально. Бо ж відновлювати те, що знищене, потім дуже важко.

Володимир Тихович, директор ДП «Лубенський лісгосп»

- Велике прохання - бережіть природу. Старайтеся не розпалювати багаття не в спеціально відведених місцях для цього. І, по-можливості, долучайтеся до акції: якщо бачите де небудь вогонь, дим - звертайтеся, телефонуйте у службу надзвичайних ситуацій, у лісгосп. Ми завжди будемо на це реагувати.

Стрічка новин