Громади Полтавщини беруть участь в проєкті «Кроки для керівників»

Після того, як в Україні було створено територіальні громади, їм надали більшу кількість повноважень. Голови цих громад відчули кадровий голод, оскільки у сільського населення виявився відсутній професіоналізм у деяких вузьких сферах. Саме тому у березні цього року стартував Всеукраїнський онлайн-проєкт програми U-LEAD з Європою «Кроки для керівників». Він спеціально розроблений для сільських голів, аби  підвищити ефективність управління громадами. З 60 громад Полтавської області було обрано 3-х переможців, які отримали можливість пройти спеціальні курси та тренінги. Деталі у сюжеті.

Очільники громад, яких обрали програмою на конкурсних засадах, 7 тижнів будуть вдосконалювати свої знання та навички керування у галузі місцевого самоврядування.

Ірина Балибіна, керівниця Полтавського регіонального офісу програми «U-LEAD з Європою»

- Інтенсивна безкоштовна програма складається з 3 основних модулів: це становлення ефективної та спроможної громади, організація і надання високоякісних муніципальних послуг, сприяння сталому місцевому розвитку. Також будуть розглядатися питання місцевих фінансів, управління людськими ресурсами, просторове планування, управління природніми ресурсами громади, безумовно, сільський розвиток, комунікація та взаємодія, надання освітніх, медичних і соціальних послуг в громаді. 

Під час вибору переможців програми «U-LEAD з Європою», розглядався досвід роботи в територіальній громаді, кадрову спроможність, а також як сільський голова комунікує з населенням. Перевагу було віддано мотивованим громадам, які зацікавлені і готові до роботи у підтоговці стратегії. 

Цьогоріч ними стали: Мачухівська, Нехворощанська та Сергіївська громада.

Нехворощанський сільський голова розповідає, що всю інформацію, яку він отримав з курсів, використовує в своїй подальшій роботі.

Віктор Дубович, голова Нехворощанської ТГ

- Ми розпочинали свою роботу з того, що нам було потрібно написати програму соціального розвитку нашої громади. І ми звернулся до «U-LEAD з Європою», які нам охоче погодилися допомогти в цьому.

Чим Нехворощанська ТГ виділилася серед інших - Віктор Дубович говорить: певно їх планами на майбутнє.

Віктор Дубович, голова Нехворощанської ТГ

- З першого дня була підібрана в нашій територіальній громаді майже на 80% нова команда, для того, щоб можна було робити реформи, будувати свою територіальну громаду, за тими показниками, щоб вони були якісними, і приємними для людей. 

«U-LEAD з Європою» - це можливість для працівників органів місцевого самоврядування мати постійну експертну підтримку з регуляторної діяльності, бюджетного та просторового планування, і надання соціальних послуг, аби в подальшому розвивати свої громади.

Стрічка новин