Із 15 квітня почалася навігація для маломірних суден на водоймах

Сьогодні у Кременчуці розпочалась навігація для маломірних (малих) суден на водоймах. Вона дозволена з 15 квітня до 15 листопада. Правоохоронці провели й перший рейд на Дніпрі. Разом із ними була і наша знімальна група.

Тож відсьогодні малі судна можуть рухатися водоймами. Рішення про відкриття навігації ухвалене сесією Полтавської обласної ради на підставі закону України «Про місцеві державні адміністрації», Водного кодексу України та пункту 13 Правил користування водними об’єктами для плавання на маломірних (малих) суднах у Полтавській області. Першого ж дня правоохоронці провели й рейд. Його головна мета - профілактика імовірних порушень.

Анна Васенко, пресофіцер Кременчуцького районного управління поліції

- Ми знаємо по минулим рокам, що неодноразово були випадки на воді, що тягли за собою жертву. У тому числі і керування маломірними судами у нетверезому стані. У Кременчуці за минулий рік ми маємо багато випадків і фіксувалися порушення. І особи понесли адміністративну відповідальність за керування моторними човнами у стані алкогольного сп’яніння.

Під час нинішнього рейду на Дніпрі, не тільки порушників не було виявлено. Перевіряючі не побачили жодного човна. Кажуть: чи дощова прохолодна погода завадила чи рибалки стали добросовіснішими, дотримуючись заборон під час нересту.

Анна Васенко, пресофіцер Кременчуцького районного управління поліції

- Є заборона у нерестовищах на рух моторних човнів. Дозволено рибачити тільки з берега відповідно. І з відповідними нормами вилову. Є, як добросовісні, які постійно укомплектовують човен і є люди, які нехтують цими правилами. Тому для цього і працюють рейдові групи, щоб роз’яснити громадянам правила перебування на водоймах.

Пресофіцер Кременчуцького районного управління поліції також наголошує: під час виходу на воду слід оснастити човни рятувальними жилетами і пам’ятати про заборону руху вночі. Коли ж нагальна потреба вийти на воду - то мати розпізнавальні світлові знаки.

Анна Васенко, пресофіцер Кременчуцького районного управління поліції

- Закликаємо усіх громадян дотримуватися правилами перебування на воді, також дотримуватися карантинних обмежень, що діють сьогодні на Полтавщині і відпочивати обов’язково на водоймах, щоб були у жилетах та не порушуючи безпеки.

Стрічка новин