У Зінькові лісники впорядковували Алею пам’яті лісівникам-героям АТО (ООС)

Два роки тому у Зінькові заклали Алею пам’яті лісівникам-героям АТО (ООС). Тоді на понад 4 - х гектарах землі висадили близько 10 тисяч штук сіянців берези, липи та ялини. Дерева висаджували лісівники та учасники АТО з Гадяцького, Зіньківського і Миргородського районів, які працюють у лісовому господарстві. Їм допомагали школярі, представники місцевої влади та бізнесу. Вони зазначали, що з початку бойових дій на Донбасі, з 2014 року, загинуло 15 працівників управлінь лісового та мисливського господарств України. Аби вшанувати їх пам'ять та віддати данину шани всім лісникам, учасникам АТО, у Зінькові заклали алею героїв. Тоді, теж у квітні два роки тому наші журналісти висвітлювали цю подію. І ось вчора вони знову завітали до Зінькова, де лісники впорядковували Алею пам’яті лісівникам-героям АТО (ООС).

Як і 2019 року доглянути цю алею прийшли всією громадою. Звісно, окрім лісників, учасників бойових дій на Донбасі до акції долучилися волонтери, місцеві підприємці, депутати обласної, та місцевих рад, старости Зіньківської територіальної громади. За два роки прижилися до 80 - ти відсотків саджанців, що нормально для цього регіону. Ті ж, що підсохли замінювали на нові.  

Іван Гришко, директор ДП «Гадяцький лісгосп», депутат обласної ради

- Сьогодні теж садимо липу, березу і хочемо зробити дві такі алейки із спіреї. В народі цей кущ називається «наречена», він таким гарними квітує квітами і буде досить оригінально і естетично.

Світлана Омельченко розповідає, що ці саджанці вирощували у Гадяцькому лісгоспі в лісових розсадниках а потім в теплицях. Цього року вони мабуть лише зеленітимуть, а вже наступного буятимуть білим цвітом.

Світлана Омельченко, провідний інженер  ДП «Гадяцький лісгосп»

-  Нас дуже багато різних декоративних рослин в народі ця квітка «спірея» називається «жіноче щастя» або «наречена»  тому я думаю, що кожній жінці і чоловікам, які люблять природу, романтики по натурі звичайно буде подобатися, і маємо надію що будуть приходити відпочиваючі, основне що будуть їх берегти, не викопувати. Не ламати, а просто доглядати, щоб було приємно людям прийти відпочити тут.

Допомагали впорядковували Алею пам’яті лісівникам-героям АТО (ООС) і волонтери. Так керівник підрозділу Всеукраїнського об'єднання учасників АТО "Українці разом!" по Полтавській області Світлана Даценко говорить, що зараз близько п’ятдесяти уродженців Зіньківського краю боронять рідну землю на Сході України.

Світлана Даценко, керівник підрозділу ВО учасників АТО «Українці разом!» по Полтавській області     

- До Пасхи, Великодніх свят  ми теж готуємо поїздку, Луганщиною проїдемо і деякі позиції Донецької області. Це ті позиції де наші земляки. Взагалі вісім років іде війна, по моєму списку 475 чоловік  були з нашого району в зоні АТО.

З 2014 по 15 - й роки брав участь у бойових діях на Сході України і Сергій Костенко. Він теж приїхав до Зінькова та доєднався до впорядковували Алеї пам’яті лісівникам-героям АТО (ООС).

Сергій Костенко, староста Бірківського старостинського округу 

- На той момент, коли я призивався нас їхало приблизно 22 чоловіки, були і поранені з нашого Зіньківського району на той момент. І знаю загиблих хлопців, один із них мій брат Віталій Кузьменко. Вічна йому пам’ять.  

До речі, рішення про створення таких парків та алей лісники України прийняли два роки тому на своєму четвертому з'їзді. І полтавці одними з перших почали це робити. 

Сергій Костенко, староста Бірківського старостинського округу 

- Це правильне рішення, я підтримую цей захід і беру участь, це буде дійсно пам’ять  - дерева виростуть  і в пам’ять і для себе і для своїх знайомих хто був там і в пам’ять тих які померли. 

Іван Гришко, директор ДП «Гадяцький лісгосп», депутат обласної ради

- Запрошені атовці, бо це святе я вважаю для них. Цей парк закладався на честь героїв атовців, які загинули і були лісівниками. Тому на їх честь ми закладаємо таку паркову зону і я впевнений, що через декілька років тут буде чудовий молодий парк для нашого населення, громади для відпочинку і для згадки звичайно. 

Тож цього дня корисна справа об’єднала всіх, а майбутній парк буде зростати в честь Героїв. 

Стрічка новин