Відсьогодні громадський транспорт курсує у режимі спецперевезень

Оскільки Полтавщина з 15-го квітня у «червоній зоні», до маршруток впускають за перепустками чи службовими посвідченнями. Як полтавці зранку діставались на роботу - знає Аліна Боровик.

8:30. На зупинці - не людно. Дехто з присутніх скептично ставиться до режиму спецперевезень.

Сергій Олійник, полтавець

 - З приводу перепустки – вона не потрібна. Люди повинні вільно пересуватись. Є масковий режим, будь ласка. Якщо хтось думає, що маска когось врятує – вона не врятує. Потік людей. Люди ж живуть. За щось їм треба жити. Хтось торгує, хтось реалізатор. Де брати кошти?

Пенсіонерка Людмила спецперепустки не має. Проте, планує поїхати до лікаря. За її словами, у небезпеку коронавірусу вірить, карантинні обмеження схвалює. 

Людмила Іващенко, пенсіонерка

 - Треба берегтися. Своїх близьких і родичів. Всіх треба. Трішки можна потерпіти. Це не так смертельно. Краще потерпіти, чим померти. Я оце просто вийшла подивитись чи з перепусткою. Якщо ні, піду пішком.

Урешті до тролейбуса пані Людмилу не пускають. Ми з оператором вирішуємо перевірити як діють спецперепустки. Заходимо до маршрутки.

- Добрий день. А вам потрібно показувати спецперепустку? - Ні. - А чому? - А, щоб за проїзд? Звісно.

Ми займаємо місце у салоні. На наступній зупинці водій уже запитує у пасажирів дозвіл на проїзд. Далі - ми рушаємо до тролейбуса. Кондукторка представлятись відмовляється. Розповідає кого впускає у салон. 

- Поліція, судді – вони мають право проїхати по своїх посвідченнях.  – А пенсіонерів не впускаєте?  - Ні, повинні бути довідки, що вони працюють. 

Аліна Боровик, кореспондентка 

 - Деякі водії не зупинялись поблизу нашої зупинки навіть з напівпорожнім салоном, коли бачили відеокамеру. Проте, нам вдалося проїхатись в одній маршрутці та тролейбусі. В одному випадку спецперепустку ми показували, в іншому її – не запитували.

Нагадаємо, що відсьогодні у Полтаві за службовим посвідченням здійснити проїзд у громадському транспорті матимуть змогу працівники підприємств, установ, організацій, які віднесені до об'єктів критичної інфраструктури. Працівники інших галузей, мають показувати перепустку разом з документом, що посвідчує особу. 

Стрічка новин