Сьогодні обирали ректора Полтавського педагогічного університету імені Короленка

За результатами другого туру більшість голосів отримала Марина Гриньова. Проте, аби стати ректором їй не вистачило голосів 2-х виборців. Аліна Боровик на Сергій Глоба спостерігали за підрахунком голосів.

Вибори почались о 9-й ранку. Голосували - працівники університету та студенти. На посаду ректора претендують - декан природничого факультету Марина Гриньова та виконувач обов'язків ректора університету Сергій Шевчук. 

Аліна Боровик, кореспондентка

- У другому турі виборів ректора усього проголосували 425 виборців з 443-х. Після відкриття скриньок виборча комісія почала підрахунок голосів.

Для перемоги потрібно, аби кандидат отримав підтримку більш ніж половини виборців, які взяли участь у голосуванні. Тобто, має набрати 213 голосів.

За результатами підрахунку - 4 бюлетені визнали не дійсними, 21 виборець не підтримав жодного кандидата. 

Тож 

Марина Гриньова - отримала 49,65% голосів;

Сергій Шевчук -  44,47%.

Для того, аби стати ректором університету Марині Гриньовій не вистачило підтримки усього 2-х виборців. Тож кандидати не набрали необхідну для перемоги більшість голосів. За словами голови виборчої комісії, згідно з законом це означає, що повинні проводити перевибори. 

Юрій Москаленко, голова виборчої комісії

- Якщо Міністерство прийме рішення, то протягом 7-ми днів оголосить нові вибори. Все з початку, з нуля. Нова виборча комісія, новий організаційний комітет. 

Якщо Міністерство освіти знову оголосить вибори ректора Полтавського педагогічного університету, нові кандати зможуть подати заявки протягом 2-х місяців. Наразі виконує обов'язки ректора ПНПУ кандидат, який набрав меншу кількість голосів виборців у другому турі - Сергій Шевчук. Його призначили наказом МОН України після складання повноважень попереднього очільника університету Миколи Степаненка. 

Стрічка новин