Старшокласники Терешківського ліцею з військової підготовки - кращі в області

Вона продовжується і понині, але вже має назву ООС. Відтак на сьогодні важливим залишається військово-патріотичне виховання молоді. Терешківський ліцей, за результатами 2020 року визнано кращим в області серед освітянських закладів стосовно матеріальної бази військово-патріотичного та фізичного виховання. Там побувала і наша знімальна група.

Анатолій Васевич, кореспондент

- Ось у цьому класі Терешківського ліцею викладають предмет «Захист України». Тує все необхідне – зброя, обладнання, реманент для того, щоб старшокласники повноцінно вчилися азам військового мистецтва.

Віталій Турпітько, голова Терешківської об’єднаної громади, ветеран АТО

- У нас зараз усі обладнання необхідне. Тобто, зброярня двохрівневої сигналізації, 10 автоматів Калашникова, вісім лазертагів, «воздушки» з оптикою, тир. І все для військово-польових зборів, починаючи із палаток, човнів, обладнання для переправи, генератори, освітлення. І все, що необхідне, щоб проводити збори.

Впродовж чотирьох років виїжджали терешківські ліцеїсти на польові збори, які проходили у селі Копили, на березі річки Коломак. Там була навіть задіяна військова техніка БТРи та БРДМи. Це допомагало теоретичні навички закріпити на практиці. Добрій справі поки що завадив карантин. Але голова Терешківської об’єднаної громади сподівається, що збори не тільки повернуться, але й набудуть іншого статусу. Тим більше, що у ліцеї знання із предмету «Захист України» можна закріпити відвідуванням гуртка "Патріот".

Віталій Турпітько, голова Терешківської об’єднаної громади, ветеран АТО

- Ми плануємо розширити цей гурток. Він уже зараз працює у двох школах. Але зараз є амбітні такі задуми зробити все це на рівні Полтавського району. Тобто проводити триденні збори для старшокласників на нашій базі, починаючи із наступного року.

Дану ініціативу добре знають у Полтавському районі. Терешківські педагоги цим гордяться.

Лариса Шевченко, заступниця директора із навчально-виховної роботи Терешківського ліцею

- Наш гурток і наш клас користується великою популярністю у районі. І куди б ми не приїжджали, кажуть: «А, це той ліцей, де є такий гарний гурток «Патріот». І наші діти є гордістю не тільки на рівні нашої громади, а вони вже є гордістю на рівні району і області.

Захоплення військовою справою позитивно впливає на дітей. Старшокласники стають відповідальнішими і значно дружнішими, переконує директор ліцею.

Катерина Пилипенко, директор Терешківського ліцею

- Діти стали більш згуртованішими, дружнішими. Вони дуже із великим задоволенням ідуть на заняття гуртка, вони беруть участь у всіх заходах, які проводяться саме з використанням зброї, лазертагу. Тому що матеріальна база у нас зараз – одна із найкращих в області.

Згодом же дехто із випускників ліцею обирає у житті військову стежину.

Григорій Маляренко, вчитель предмету «Захист України» Терешківського ліцею

- Навіть в останній групі випускник 11 класу, у якого теж уже є наміри поступити у військове училище. Тобто, таким чином ми надаємо допомогу нашим Збройним силам у тому плані, що ми намагаємося притягнути дітей до патріотизму, захисту своєї рідної держави.

Стрічка новин