Як отримати перепустку на транспорт у червоній зоні?

Від завтра, 15 квітня, по всій Полтавській області запроваджується «червона» карантинна зона. Таке рішення прийнято Державною комісією з питань ТЕБ і НС із метою призупинення подальшого розповсюдження коронавірусної інфекції серед населення. Тож транспорт переходить в режим спеціальних перевезень. Як отримати перепустку і хто має право на проїзд - далі у сюжеті. 

На сайті Полтавської облдержадміністрації пишуть: на проїзд у транспорті мають право лише за перепустками, виданими за місцем прикладання праці, а також виданих органами місцевого самоврядування за місцем проживання/роботи.

Отже, користуватися транспортом матимуть право категорії осіб, які охоплюють наступні сфери:

- охорону здоров'я;

- продовольство;

- урядування та надання найважливіших державних і соціальних послуг;

- енергозабезпечення, водозабезпечення;

- зв'язок та комунікації, засоби масової інформації;

- фінансові та банківські послуги;

- функціонування інфраструктури транспортного забезпечення і житлово-комунального господарства;

- сферу оборони, правопорядку та цивільного захисту;

- суб'єкти господарювання, які мають безперервний промисловий цикл;

- педагогічні працівники та обслуговуючий персонал закладів освіти, зокрема загальної середньої освіти, спеціальних шкіл, закладів дошкільної освіти, діти та особи, що супроводжують вихованців навчальних закладів.  

За службовим посвідченням здійснити проїзд у громадському транспорті матимуть змогу працівники підприємств, установ, організацій, що віднесені до об'єктів критичної інфраструктури.

У Кременчуці питання з перепустками вже вирішено. Інформацію опублікували на сайті.

Для отримання спеціальної перепустки для проїзду в громадському транспорті міста вам необхідно  заповнити наведену спеціальну форму, розміщену за посиланням або за PR-кодом.

Столиця ще з кінця березня живе у червоній зоні, транспорт за перепустами. 

Станом на 7 квітня Департамент транспортної інфраструктури КМДА видав уже майже 500 тисяч спецерепусток на проїзд у громадському транспорті столиці. Про це мер Києва Віталій Кличко заявив під час онлайн-брифінгу.

Віталій Кличко, міський голова Києва 

- Ми не можемо видати такі спецквитки всім охочим. Бо навіщо ми тоді запроваджували суворі обмеження? Ви бачили, скільки людей в понеділок намагалися потрапити в транспорт! Це всі працівники критично важливих підприємств? У мене питання! У нас локдаун, а люди продовжують поводитися, ніби все чудово і ніякої пандемії немає!

Були навіть випадки, коли Національна поліція вже затримала кількох ділків, які продавали підробні спецперепустки в інтернеті.

Сьогодні у Києві комісія з надзвичайних ситуацій ухвалила рішення про подовження суворих обмежувальних заходів на два тижні, тобто до 30 квітня. 

У Полтаві провели у міськраді засідання міської комісії техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, де розглянули детально питання проїзду в громадському транспорті.

Надали і спеціальний бланк для організацій, щоб вони оформили його для проїзду в транспорті. 

Таким чином, ті категорії людей, які матимуть право на проїзд, при прид'явленні цього документу будуть допущені до транспорту. Довідка діє при прид'явленні паспорту або посвідчення. 

Набирають чинності дані обмеження у Полтавській області набирають з 15 квітня. 

Стрічка новин