Незабаром в Україні почнуть розробляти COVID-паспорти

Незабаром в Україні повинні розробити систему паспортів вакцинації. Про це заявив Володимир Зеленський на селекторній нараді щодо запобігання поширенню коронавірусу. Як зараз реєструють тих, хто вакцинувався, дивіться у сюжеті.

Після того, як в Україні розпочалася вакцинація від пандемії коронавірусу, постало питання розробки COVID-паспорту. Адже ті, хто отримав щеплення, хочуть мати офіційне підтвердження своєї вакцинації. 

А поки такого паспорту немає, усі дані про щеплення вносять в Електронну систему охорони здоров’я. Якщо ви уклали декларацію із сімейним лікарем, ваша сторінка буде так виглядати. У пацієнта доступу до програми немає. Дані може бачити лише сімейний лікар, або той, хто вас вакцинував. Ольга Бастаногова на прикладі своєї сторінки в ЕСОЗ показала, як виглядає інформація про вакцинацію.

Ольга Бастаногова, лікарка-імунолог Полтавського обласного центру дитячої імунології

- Ось мені зробили вакцину. Тут пишеться година, якого числа, як називається вакцина, серійний номер, виробник, термін придатності, хто із лікаря мені її робив, куди (права рука, внутрішньом’язово), і написано, яка доза. Отак виглядає цей запис в електронній системі охорони здоров’я. 

Усі лікарі, які проводять вакцинацію, прописані в МОЗ, що вони пройшли навчання. Інші медики не можуть вносити дані, які стосуються коронавірусної інфекції. Коли на сторінці пацієнта буде 2 записи про вакцинацію, то в майбутньому, на вимогу людини, буде виданий COVID-паспорт. 

Ольга Бастаногова, лікарка-імунолог Полтавського обласного центру дитячої імунології

- У такому вигляді вносяться дані в електронну систему охорони здоров’я, в медичну електронну картку пацієнта. Так само буде вноситися і друга доза, коли її проведуть. Після цього, по моїй вимозі, мені буде роздрукований електронний паспорт, або електронне посвідчення моєї вакцинації з QR-кодом, так як зараз роблять в усьому світі.

Наразі у Міністерстві охорони здоров'я відповіді на питання, коли буде COVID-паспорт не дають. Там чекають уніфікованого стандарту від ЄС, оскільки у світі зараз немає спільного рішення щодо введення подібних сертифікатів.

Ярослав Кучер, заступник міністра охорони здоров'я

- Країни, які проводять вакцинацію, передбачають видачу таких довідок, або сертифікатів, чи QR-кодів в електронному чи паперовому форматі. Якогось спільного рішення в світі зараз не існує. Деякі авіакомпанії та деякі країни пробують запускати свої рішення. Так в Ізраїлі видають довідку в електронному вигляді, у Польщі - QR-код, у Данії довідку можна завантажити через спецпортал, Угорщина пропонує мобільний застосунок, а у Швеції довідка планується видаватися в цифровому форматі, і вона буде своїм додатком. 

То ж у якому форматі буде український COVID-паспорт, які країни світу його визнаватимуть та чи буде він безстроковим МОЗ ще розробляє.

Стрічка новин