Вишняківський спиртзавод втретє піде з молотка

Четвертого березня відбувся другий онлайн-аукціон з приватизації Вишняківського місця провадження діяльності та зберігання спирту Державного підприємства «Укрспирт», що розташований в селі Вишняки Хорольського району. За право власності на актив на відкритих торгах змагалися 6 учасників, які збільшили ціну у 4,8 раза - зі стартових у понад 21мільйон до 101 мільйона гривень. Переможець аукціону повинен був підписати протокол про результати аукціону, укласти договір купівлі-продажу і провести розрахунок. Після цього процес приватизації Вишняківського МПД вважатиметься офіційно завершеним. Але новий власник не прибув для укладання договору. Чому один з найпривабливіших об’єктів приватизації вже вдруге не отримав інвестора з’ясовували мої колеги Сергій Блавацький та Сергій Сепітий.

Спиртзавод, що розташований в селі Вишняки Хорольського району Полтавської області, був заснований ще в 1776 році та модернізований в 2015-ому. Так склалося історично - підприємство було одним з  провідних в спиртовій  галузі. Найпривабливішу позицію воно мало й на старті приватизації. З-поміж інших його вирізняла зручна локація: у центрі України, близькість до траси Київ-Харків та  джерел сировини, а це кукурудза і пшениця. Тут є під’їзна залізнична колія.  

Новий власник отримає, зокрема спиртосклад, бродильний цех, виробничу лабораторію і будівлю брагоректифікації. За право його власності двічі тривала напружена конкурентна боротьба, але перемовини з переможцями призводять до висновку, що люди починають розраховувати кінцеву власну вигоду після оголошення результатів торгів аналізують у фонді Держмайна.

Дмитро Михайленко, в.о. начальника Регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській та Сумській областях

- І коли вони визначають можливість отриманні доходу  від підприємства, можливий розрахунок інвестицій за рахунок виробництва, а люди які перемагають хочуть виробляти бо демонополізація спиртів надважлива тема, їх економічний розрахунок показує що невигідно цього робити. Якщо в першому випадку ми з вами бачили що одразу людина дала 240 мільйонів  і тримала цю позицію до останнього нічого не змінюючи ми можемо сказати що люди одразу мали якусь переоцінку цього активу. 

Другого разу  ціна- 101 мільйон гривень була вже наближена до реальної. Але все одно переможець не побачив подальшої економічної вигоди, зокрема через необхідність додаткових інвестицій вже після проведення остаточних розрахунків розповідає  Дмитро Михайленко. За його словами зараз в зацікавлені в придбанні Вишняківського спиртзавода виставляють адекватну ціну активу на рівні 60 - 70 мільйонів гривень без ПДВ.

Дмитро Михайленко, в.о. начальника Регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській та Сумській областях

- Враховуючи те що відбулися вже торги по деяким об’єктам і по значній кількості проведені аукціони щодо спиртів в інших регіонах, підписані договори, по деяких вже гроші сплачені, тобто процес іде. Але перенагрів ринку за рахунок того що виставляються об’єкти призводить до того що люди не завжди встигають економічно обгрунтовувати ту ціну яку дають безпосередньо на аукціоні. 

Але держава в будь - якому випадку не в програші, адже на аукціоні гравці мають запропонувати найвищу ціну і звісно ризикують своїми гарантійними внесками.

Дмитро Михайленко, в.о. начальника Регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській та Сумській областях

- Таким чином бюджет отримає 2 млн. 100 тис. і за другий аукціон, два з половиною мільйони - за перший аукціон. Знову ж таки на 21 травня виставляємо цей об’єкт, сподіваємося теж буде конкуренція  і буде визначена вже ринкова ціна  яку людина не відмовиться заплатити а укласти договір і буде завершена реалізація цього об’єкту в подальшому знову з інвестиціями.

Не менш цікавий аукціон має відбутися 14 травня. З молотка піде єдиний майновий комплекс Державного підприємства "Державний інститут по проектуванню підприємств м'ясної та молочної промисловості "Полтавадіпром'ясомолпром" , за адресою: м. Полтава, вул. Сапіго, 1. 

Стрічка новин