Соціальне партнерство між ДТЕК Нафтогаз і Великосорочинською громадою

Не рентою єдиною. Що для громади означає газовидобуток на їхній території та як вони співпрацюють з компанією? Деталі наші кореспонденти дізнавалися у Великосорочинській громаді, на території якої вже сім років працюють газовидобувники. Подробиці - у сюжеті.

Торік у Великосорочинській школі завершили ремонт харчоблоку: зробили якісне освітлення, вентиляційну систему, замінили вікна та двері, придбали сучасне кухонне обладнання. Все - завдяки співпраці з газовидобувною компанією ДТЕК Нафтогаз, яка виділила один мільйон гривень на оновлення їдальні. 

Олександр Тищицький, голова Великосорочинської ТГ

- Співпраця з компанією ДТЕК надзвичайно важлива для життя і розвитку нашої громади. Так, як це дуже суттєве вливання коштів в бюджет нашої громади. 

Петро Борохович, директор Великосорочинської ЗОШ

- Ми змогли розширити меню. Змогли організувати дворазове харчування. Ми випікаємо на новому обладнанні булочки. Діти задоволені, батьки також задоволені харчуванням своїх дітей. Претензій і нарікань до якості та асортименту немає. 

Щороку ДТЕК Нафтогаз укладає Меморандуми про соціальне партнерство з громадами, на територіях яких ведеться видобуток. У Великосорочинській громаді Меморандум із газовидобувниками на цей рік уже уклали. Компанія планує виділили понад чотири з половиною мільйони гривень на розвиток громади.

Олександр Тищицький, голова Великосорочинської ТГ

- Ці кошти використаємо на капітальний ремонт системи каналізації та водопостачання терапевтичного відділення Миргородської міської лікарні, яке знаходиться у селі Великі Сорочинці, придбання для комунального господарства автомобіля асенізаційного і капітальний ремонт дороги у напрямку село Семеренки, село Олефірівка. 

ДТЕК Нафтогаз заохочує мешканців і самих змінювати свою громаду. Для цього у 2020 році компанія реалізувала конкурс мінігрантів «Громада своїми руками». Серед переможців - проєкт «Від інформаційних технологій до комфортного життя», в рамках якого на базі Великосорочинської бібліотеки створено інформаційний центр. 

Валентина Дерев’янко, директорка КЗ «Великосорочинська публічна бібліотека»

- Культурно-освітній центр наразі користується великою популярністю і запитом у жителів нашої громади. Це дуже важливо, особливо в умовах карантину. Тому, що не потрібно стояти довго в чергах для того, щоб оплатити комунальні послуги, не потрібно їхати до міста для того, щоб отримати консультацію якогось фінансового спеціаліста в банку. Усе це можна зараз зробити, не виїжджаючи з нашого села.

Торік газовидобувники в рамках конкурсу мінігрантів ДТЕК «Громада своїми руками» профінансували реалізацію шести проєктів на загальну суму 445 тис. грн. Так, у громаді придбали холтер, облаштували парк, встановили велосипедні парковки біля Великосорочинської школи, дитячі майданчики у дитсадку та в селі. Цьогоріч жителі Великосорочинської громади вдруге братимуть участь у конкурсі мініґрантів «Громада своїми руками». За результатами конкурсу, компанія профінансує реалізацію кращих ініціатив.

Надія Усата, депутатка Великосорочинської сільської ради

- Участь в таких проектах окриляє, надихає знову брати участь, вірити в те, що ми разом багато чого зможемо. Через те ми дуже дуже вдячні ось таким міні проектам, ось такому конкурсі, де дійсно громада своїми руками робить добро, красу, культуру. 

Партнерство ДТЕК Нафтогаз і Великосорочинської громади - приклад плідної співпраці бізнесу і громади, яка приносить користь усім мешканцям.

Стрічка новин