Комунальне підприємство "ЖЕО №2" можуть ліквідувати

Про це заявив голова Полтавської територіальної громади Олександр Мамай за підсумками засідання міськвиконкому. Натомість будинки можуть обслуговувати управлінські компанії. Подробиці - дивіться у сюжеті. 

«ЖЕО №2» може припинити обслуговувати багатоквартирні будинки та прилеглі території. На засідання міськвиконкому 7 квітня затвердили документ, який передбачає у майбутньому проведення конкурсу з призначення управлінських компаній, яким можуть передати більшість багатоквартирних будинків. 

Олександр Мамай, голова Полтавської громади

- Що стосується управлінської компанії, ми прекрасно з вами всі розуміємо, що це ніхто не буде туди заганяти людей. Якщо навіть і буде створена ця компанія, то це буде добровільний вхід у цю компанію. Компанія буде пропонувати свої послуги і якщо мешканці будуть дивитися, що їм краще отримувати ці послуги в управлінської компанії, то безумовно КП ЖЕО №2 буде скасовано.

Можливу ліквідацію комунального підприємства у ЖЕО №2 поки не коментують. Заступник начальника Михайло Лукін обіцяє зустрітись та розповісти подробиці згодом, коли буде ясність.

Михайло Лукін, заступник начальника КП «ЖЕО №2»

- Поки без коментарів, бо я, кажу відразу, я не в темі. Як воно буде, куди воно буде іти для мене самого дуже багато питань не зрозумілі.

Позаминулого року на сесії 29 листопада депутати попереднього скликання прийняли рішення, що стосується соціальної сфери, - списати багатоквартирні будинки з балансу КП «ЖЕО №2». Пізніше прийняли програму підтримки ОСББ.

Олексій Чепурко, ексзаступник міського голови з питань ЖКГ 

- Співфінансування 70 на 30. 70 – з міського бюджету, 30% ОСББ. Більше того, у цю програму ми вносимо розділ і будуть там закладені кошти на компенсацію, наприклад ЖБК, бо їм треба буде перейти у перереєстрацію в ОСББ. На сьогодні чинне законодавство говорить лише про ОСББ.

Не всі мешканці багатоквартирних будинків створили ОСББ. А ті, хто це зробили, самостійно вибирають компанії, які їх обслуговують. 

Олександр Литвиненко, голова правління ОСББ на Балакіна

- Документації нам не передавали прибудинкову територію. Тільки ми зареєстрували, нам передали  в управління будинок, тут же нам перестають прибирати ЖЕО.

За словами Олександра Литвиненка, не користувались міською програмою підтримки ОСББ. Проте, після відмови від послуг ЖЕО №2 зробили чимало. 

Олександр Литвиненко, голова правління ОСББ на Балакіна

- У 17-му році взяли кредит, поставили індивідуальний тепловий пункт. Поставили вікна у під’їзді енергозберігаючі. Замінили світильники та автоматичні, що включаються. У результаті отримали 15% економії по оплаті по теплу.

Мешканці іншого будинку на вулиці Пушкіна теж самостійно організували ремонт та утеплення будинку. А від послуг управлінської компанії через кілька років співпраці відмовились.

Людмила Болотіна, голова правління ОСББ на Пушкіна 

- Вони комплексно мали обслуговувати наш будинок, але ми були трошки розчаровані якістю. Тому що ця компанія зарекомендувала себе з ненайкращого боку. По суті – це був приватний ЖЕК. Тому було прийнято правлінням рішення договірні відносини з цією компанією і далі будинок утримуємо самостійно. Заключаємо договори по факту виникнення необхідності.

Подробиці про передачу багатоквартирних будинків управлінським компаніям та можливу ліквідацію КП "ЖЕО №2" наразі ми чекаємо від профільного заступника міського голови Євгена Ричка.

Стрічка новин