Реконструкція лікарні у Нехворощанській ТГ

Проблема закриття лікарень по територіальних громадах вже неодноразово обурювала українське сільське населення. Адже відсутність деяких медичних послуг у селі часто призводить до негативних наслідків. Наша знімальна група поїхала у Нехворощанську ТГ, яка також зіштовхнулася з нововведеннями медичної реформи. 

Ця будівля - колишня Нехворощанська районна лікарня №2. У 2012 р. її реформували у терапевтичне відділення від Новосанжарської ЦРЛ. 

Віктор Дубович, сільський голова Нехворощанської ТГ

- 2 роки тому керівництво районної лікарні вирішило її закрити. Тут проводилося багато мітингів. Багато було запрошених: колишні депутати ВР. Тому було прийняте рішення все ж таки знайти шляхи для того, щоб цю лікарню відбудувати. 

Після закриття терапевтичного відділення, залишилася лише амбулаторія загальної практики сімейної медицини. Як говорить сільський голова, раніше лікарнею користувалися близько 10 тисяч людей, адже тут перебували не лише місцеві, а й жителі з сусідніх районів. Зараз у них залишилася швидка допомога і центр первинної медицини, проте для такої території громади їх не достатньо. А до Новосанжарської ЦРЛ потрібно їхати більше 40 км по бездоріжжю.

Зоя Короленко, заступниця сільського голови Нехворощанської ТГ

- Були випадки, що навіть породіль не довозила швидка допомога, і пологи приймали: один раз біля житлового будинку наш лікар Кулій Олексій Петрович, а другий раз біля Галущиної Греблі не доїхала швидка допомога, і в машині в нас народилося 2 малюків.

Це історії із благополучним закінченням. Проте, як розповідають місцеві, минулого року був випадок, коли чоловіка із серцевим нападом до Нових Санжар не довезли. Тому у Нехворощі вирішили власними силами відновити роботу лікарні. Із бюджету громади було виділено 3 млн гривень, аби розпочати реконструкцію. Згідно проєктної документації, відремонтована лікарня буде єдина в Україні такого формату.

Віктор Дубович, сільський голова Нехворощанської ТГ

- В проєкті в цій лікарні повинні розміститися: центр ПМСД, швидка допомога, а також, за наші власні кошти, ми хочемо утримувати екстрену допомогу, яка буде надавати якісну медичну допомогу для жителів нашої громади. 

Як стверджує керівництво громади, лікарню планують здати в експлуатацію до кінця цього року.

Стрічка новин